» »

Sedam pomfrija

Sedam pomfrija

Utk ::

Sedaj jih pa več kot 48.000.

Zakaj ponavljaš to laž? Se ti res ne da dopovedat kaj ta cifra pomeni? Če ne razumeš, potem tudi vse druge tvoje "analize" bolj malo pomenijo.

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


PRESLABO SO PLAČANA...

Meni sorodnik pravi da išče smetarje za 1.400 bruto že 9 mesecev, ja logično za 2,4k jih bo dovolj za 3k pa tudi SLovenski...

Samo pol direktor ne more met 20k plače pa nov telefon uprava vsake 2 leti pa božičnice itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Slovenija po moje zlahka preživi tudi če omeji kvoto uvoza tuje delovne sile na Japonskih 3.000 delavcev na leto. To je mit, da bo vse propadlo, da se bodo smeti kopičili in da bo park Tivoli zaraščen. Ampak ker pri nas tega nihče ne zaustavlja, uvažajo delavce kot da ni jutrišnjega dne. Biznisu se seveda jebe za demografijo in kaj bo čez 100 let. Važno da si s poceni delovno silo zaslužijo za nemški kupe v vrednosti 100k in vikend na Krku. Samo za to je pa država in politika, da se ne obnašajo kot popolni bebčki. Potem se pa čudijo, ko vse razpada. Razpada zdravstvo, šolstvo, cene nepremičnin podivjajo itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


PRESLABO SO PLAČANA...

Meni sorodnik pravi da išče smetarje za 1.400 bruto že 9 mesecev, ja logično za 2,4k jih bo dovolj za 3k pa tudi SLovenski...

Samo pol direktor ne more met 20k plače pa nov telefon uprava vsake 2 leti pa božičnice itd...


Ni res, Slovenec že od 90ih naprej vidi smetarska dela kot bosanska!
Tako pač je in je to hudo stigmatizirano kot delo ki ga dela ''busnc''!
isto je v ostalih razvitih deželah, ki so že 100 šle ven iz revščine in je biti na repu družbe s takim delom nemogoče dobiti normalno žensko!

NuMaN ::

Pišeš kot kak Rugelj ...

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


PRESLABO SO PLAČANA...

Meni sorodnik pravi da išče smetarje za 1.400 bruto že 9 mesecev, ja logično za 2,4k jih bo dovolj za 3k pa tudi SLovenski...

Samo pol direktor ne more met 20k plače pa nov telefon uprava vsake 2 leti pa božičnice itd...


Ni res, Slovenec že od 90ih naprej vidi smetarska dela kot bosanska!
Tako pač je in je to hudo stigmatizirano kot delo ki ga dela ''busnc''!
isto je v ostalih razvitih deželah, ki so že 100 šle ven iz revščine in je biti na repu družbe s takim delom nemogoče dobiti normalno žensko!



Stari kolko greva stavit da bi ob primernih plačah Slovenci HOTELI delat taka dela.-... Količina kompenzacije v EUR vsako delo naredi sprejemljivo, je pa res da če jaz lahko delam od doma za 2.800 NETO na PCju ne bom šel smetarja špilat za 1.500 EUR kajne? Bi pa šel za 4 jurčke... pa sem Slovenec... jaz nimam nobene stigme, jaz samo izbiram delo ki je višjap lača za manj dela, če pa je plača dovolj visoka pa delam tudi težje in manj priljubljeno delo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


PRESLABO SO PLAČANA...

Meni sorodnik pravi da išče smetarje za 1.400 bruto že 9 mesecev, ja logično za 2,4k jih bo dovolj za 3k pa tudi SLovenski...

Samo pol direktor ne more met 20k plače pa nov telefon uprava vsake 2 leti pa božičnice itd...


Ni res, Slovenec že od 90ih naprej vidi smetarska dela kot bosanska!
Tako pač je in je to hudo stigmatizirano kot delo ki ga dela ''busnc''!
isto je v ostalih razvitih deželah, ki so že 100 šle ven iz revščine in je biti na repu družbe s takim delom nemogoče dobiti normalno žensko!



Stari kolko greva stavit da bi ob primernih plačah Slovenci HOTELI delat taka dela.-... Količina kompenzacije v EUR vsako delo naredi sprejemljivo, je pa res da če jaz lahko delam od doma za 2.800 NETO na PCju ne bom šel smetarja špilat za 1.500 EUR kajne? Bi pa šel za 4 jurčke... pa sem Slovenec... jaz nimam nobene stigme, jaz samo izbiram delo ki je višjap lača za manj dela, če pa je plača dovolj visoka pa delam tudi težje in manj priljubljeno delo.



V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!
Taki kot ti lažete samemu sebi!
Govorite da bi drugi ti delali, sami pa nebi, niti ni to delo za vaše otroke.
Hočete pa da drug avtohton to dela, samo zato da ne vidite tujcev.
Isto je v Angliji, potem imaš pa 10% ljudi, ki tako delo morajo delati, ostalo morajo pa iz tujine privleči.

CiClon ::

dronyx je izjavil:

Biznisu se seveda jebe za demografijo in kaj bo čez 100 let.


Mal si za svetom, ker demografija je že zdaj v k*rcu in je rešil več ne boš.

Pri teh debatah pri pričakoval, da smo na slotech vsi bolj ali manj digitalno pismeni ter lahko kliknemo na eno lepo stran statističnega urada - https://pxweb.stat.si/sistat/sl. Tam gor s par kliki dobimo podatke o tem, koliko prebivalcev je po letih v generacijah po starosti, recimo, 50 - 65 let (konec leta 2023). To so več al manj generacije, ki grejo v teh letih v penzijo oz. bodo šle v naslednjih 5-10 (al pa še kakšno več) letih.

In potem za primerjavo poklikamo še število prebivalcev po starosti recimo 0 - 25. Torej generacije, ki prihajajo na trg leta zdaj in bodo prihajale v roku 5-10 let ter še trend za kakšno desetletje več. Sicer je to treba še mal zmanjšat, ker nekateri od teh bodo zapustili našo kokoško - prost trg delovne sile ane. Ampak to so detajli.

In tako bo vsak videl, koliko tisoč "delavcev" nam bo zmanjkalo praktično vsako leto na trgu delovne sile.

Demografska realnost pa je, da smo lani z vsemi možnimi Albanci in drugimi, naklepali 17 tisoč rojstev.

c3p0 ::

Problem je, da imamo neke vrste UTD in mladi ne želijo delat za minimalca, ko pa vleče 400-600 neto sociale z dodatki + malo na črno in je takoj na 1.5k€. Če je v mama hotelu kaj več tako ne rabi, pa še mami je srečna, ker ima doživljenjskega sinčka na zizeku.

dronyx ::

Problem je, da neka enostavna dela, kot je pakiranje pomesa v McLOLand's-u, košnja trave v Tivoliju, šraufanje nekih delov za nemško avtomobilsko industrijo in podobno lahko dela praktično čisto vsak in se tega priuči v par dneh. Pomes pakirat se naučiš v pol ure. In če dopuščaš poljuben uvoz tuje delovne sile bo biznis vedno našel koga, ki bi to delal še za manj denarja (beri, profit višji) in je pripravljen živet v še bolj mizernih razmerah, pri čemer pri nas to pomeni souporaba spalnice in enkrat mlačna voda za tuširat. In kje je problem? Ja vedno najdeš nekje na svetu neko novo vukojebino, kjer nekdo živi v še bistveno slabših razmerah in bi prišel sem delat karkoli. Ob tem pa upa, da bodo naslednje njegove generacije se tu izšolale, diplomirale nekje na politologiji, šle v neko našo politično stranko in delale nekje v kabinetu neke ministrice za ne vem kaj. :)):)):)) (sem nalepil za vsak slučaj tri, če bi kakšen izapdel med tiskom)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

karafeka ::

Pa če bi jaz bil v neki azijski vukojebini in bi mel željo prit v Evropo, Slovenije še povohu nebi, saj tudi v drugih zahodnih državah na široko vabijo, plače pa najmanj 2x višje, dohodnina pa nižja. Tako da ne vem kako businessu (beri požrešno pohlepni eliti) uspe prepričat te ljudi da pridejo k nam. Verjetno jih zavajajo z obljubami, v tem so ti mutibariči najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

dronyx ::

CiClon je izjavil:

In tako bo vsak videl, koliko tisoč "delavcev" nam bo zmanjkalo praktično vsako leto na trgu delovne sile.

Saj Japonska ima podobne probleme, pa oni proporcionalno (glede na št. prebivalcev) bi radi uvozili 3.000 tujih delavcev na leto, mi jih pa že uvozimo 48.000!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Scaramouche3 ::

karafeka je izjavil:

Pa če bi jaz bil v neki azijski vukojebini in bi mel željo prit v Evropo, Slovenije še povohu nebi, saj tudi v drugih zahodnih državah na široko vabijo, plače pa najmanj 2x višje, dohodnina pa nižja. Tako da ne vem kako businessu (beri požrešno pohlepni eliti) uspe prepričat te ljudi da pridejo k nam. Verjetno jih zavajajo, v tem so najboljši.


Slovenija ima geografsko prednost, da exyu ima svoje blizu, ne rabijo takoj jezika znati,imamo mir v državi, če bi se nekje drugje nahajali še k nam nebi hodili!

dronyx ::

Pa če bi jaz bil v neki azijski vukojebini in bi mel željo prit v Evropo, Slovenije še povohu nebi, saj tudi v drugih zahodnih državah na široko vabijo, plače pa najmanj 2x višje, dohodnina pa nižja. Tako da ne vem kako businessu (beri požrešno pohlepni eliti) uspe prepričat te ljudi da pridejo k nam. Verjetno jih zavajajo z obljubami, v tem so ti mutibariči najboljši.


Iz Azije jih zaenkrat še ni prav veliko, prihajajo pa. Številke za 2023 so te:

BiH (19.825)
Kosovo (14.927)
Srbija (5.780)
Severna Makedonija (3.343)
Turčija (1.166)
Rusija (660)
Črna gora (357)
Kitajska (332)
Indija (322)

Zaenkrat smo Bosno in Kosovo uspeli preseliti k nam. In ti tu seveda niso neki tujci, saj jih je vsaj par sto tisoč. Zemo zemotu nekaj naredi, pa nekako gre. Lažje kot avtohtonim, ki se med sabo ne marajo. To ni isto, kot če grem jaz v Indijo in tam nimam nikogar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


PRESLABO SO PLAČANA...

Meni sorodnik pravi da išče smetarje za 1.400 bruto že 9 mesecev, ja logično za 2,4k jih bo dovolj za 3k pa tudi SLovenski...

Samo pol direktor ne more met 20k plače pa nov telefon uprava vsake 2 leti pa božičnice itd...


Ni res, Slovenec že od 90ih naprej vidi smetarska dela kot bosanska!
Tako pač je in je to hudo stigmatizirano kot delo ki ga dela ''busnc''!
isto je v ostalih razvitih deželah, ki so že 100 šle ven iz revščine in je biti na repu družbe s takim delom nemogoče dobiti normalno žensko!



Stari kolko greva stavit da bi ob primernih plačah Slovenci HOTELI delat taka dela.-... Količina kompenzacije v EUR vsako delo naredi sprejemljivo, je pa res da če jaz lahko delam od doma za 2.800 NETO na PCju ne bom šel smetarja špilat za 1.500 EUR kajne? Bi pa šel za 4 jurčke... pa sem Slovenec... jaz nimam nobene stigme, jaz samo izbiram delo ki je višjap lača za manj dela, če pa je plača dovolj visoka pa delam tudi težje in manj priljubljeno delo.



V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!
Taki kot ti lažete samemu sebi!
Govorite da bi drugi ti delali, sami pa nebi, niti ni to delo za vaše otroke.
Hočete pa da drug avtohton to dela, samo zato da ne vidite tujcev.
Isto je v Angliji, potem imaš pa 10% ljudi, ki tako delo morajo delati, ostalo morajo pa iz tujine privleči.


Seveda je, ker tisti ki dobijo 100k letno (to je pred davki) so pol časa od doma v času ko bi radi bili z družino... dvomim da ima kak tovornjakar 100k na mesec in 8 ur na dan dela... in je ob 16:00 konec...

Za 300k bi jih pa spet bilo kar nekaj.


Problem vseh teh jobov ki jih opisuješ je v tem da so preslabo plačani glede na druge bolj ležerne jobe in so pretežki oz. imajo preveč specialnih slabosti (delovni čas, izmene, težaškost dela)

Če dobi nekdo v pisarni pod klimo na easy jobu 7-15 1.500 NETO, potem pač ne bo šel smetarja špilat za 1.700 EUR to drži, malo tudi zaradi stigmne, ampak pri 2x pa bi si premislil dobro če je stigma toliko vredna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kayzon ::

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


Polovica cefurjev dila in d**** k**** na socialni,jaki delavci ni kej nislija moj.

hamez66 ::

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!



Nič niso stigmatizirana, samo plače so zdumpane in se potem ne splača polagat ceglov, če to naredi poceni uvožena sila. Smo pa včasih to reševali s "sosedsko pomočjo". Smo veliko sezidali.

Čudno, da najdemo slovenske električarje, polagalce keramike, vodovodarje, obrtnike za centralno napeljavo, obrtnike za solarne celice itd.

Scaramouche3 ::

Kayzon je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


Polovica cefurjev dila in d**** k**** na socialni,jaki delavci ni kej nislija moj.


Ko sem odraščal so v moji soseski bili največi pretepači Slovenci!
Večina ljudi ki dila so Slovenci, imaš tudi Jug!
Tisti ki v moji soseski ne živijo, pa seveda hočejo svoje oprati krivice in projicirajo vse na ostale!
Saj vam ne zamerim, težko je videti razpad svoje države, krivdo politikov, ki so Slovenci in ljudi, ki hočejo več migrantov, ki so slovenska levica in slovenska desnica lastnikov podjetij pa prestaviti na jug!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

hamez66 ::

Ko sem hodil v srednjo šolo, so bili največji "frajerji" ta spodnji. Vedno neko napihovanje in izražanje nekih primitivnih frustracij. Samo če si kaj rekel, si bil označen za nestrpneža. Smo se jih kao morali bat. Ampak vedno so bili razredi z večinsko čefursko populacijo bistveno slabši v uspehu. Jaz sem imel v razredu tam 3-5 čefurčkov, ki so se lepo prilagodili na mir v razredu in smo zdelovali brez popravcev in podobnih, v sosednjem razredu pa pač ne. Pa med kurbicami je tudi neverjetno več ta spodnih kot Slovenk, čeprav je Slovencev kao več v Sloveniji. Dej nehaj se vedno delati reveža, ker prihajaš od dole.

alešhojs ::

Raje mam južne brate z dokaj podobno kulturo, jezikom, vrednotami in slovanskimi koreninami kot pa zapečene arabce, za katere je bela ženska navadna **rvetina in prihajajo na našo zemljo že po defaultu nastrojeni proti vsem, ki niso muslimani.

Upam, da nam ne bo enkrat žal in se bomo lahko samo še žalostno spominjali, ko je bil naš največji problem to, da je gospodič v meku "popričal malo po naše".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alešhojs ()

dronyx ::

Sem pa moral prav razmisliti, ali sem imel kakšnega sošolca kdaj ki ni bil Slovenec. V osnovni šoli recimo dva, ker so takrat v Jugi načrtno uvažali delavce od dol, ker se je nekemu politkomisarju to zdela dobra zadeva za bratstvo i jedinstvo. V srednji šoli se ne spomnim, da bi bil kdo iz juga, na faksu pa vsaj tisti, s katerimi sme se družil tudi ne. Očitno so se te masovne migracije začele dogajati po osamosvojitvi. Takrat se jim je pa povsem odpeljalo.

Scaramouche3 ::

hamez66 je izjavil:

Ko sem hodil v srednjo šolo, so bili največji "frajerji" ta spodnji. Vedno neko napihovanje in izražanje nekih primitivnih frustracij. Samo če si kaj rekel, si bil označen za nestrpneža. Smo se jih kao morali bat. Ampak vedno so bili razredi z večinsko čefursko populacijo bistveno slabši v uspehu. Jaz sem imel v razredu tam 3-5 čefurčkov, ki so se lepo prilagodili na mir v razredu in smo zdelovali brez popravcev in podobnih, v sosednjem razredu pa pač ne. Pa med kurbicami je tudi neverjetno več ta spodnih kot Slovenk, čeprav je Slovencev kao več v Sloveniji. Dej nehaj se vedno delati reveža, ker prihajaš od dole.


Kdo pa se dela reveža?
Jaz pravim da jih je veliko med vami! In to je kriminalcev in ekstremnih desničarjev!

Glede avtohtonih je pa smešno pričakovati,da bo raja ki je sem prišla od delavske klase, da boš dobil petkarje!
V mojem razredu v osnovni sem jim imel kar nekaj avtohtonih, ki je slovenščino komaj zdelalo!
In tudi v srednji ni bilo veliko drugače!
Glede lahkih žensk je pa bil v Jugi rek!
Tako mlada pa već Slovenka!
Pomenil pa je da so bile Slovenke radodajke!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Sem pa moral prav razmisliti, ali sem imel kakšnega sošolca kdaj ki ni bil Slovenec. V osnovni šoli recimo dva, ker so takrat v Jugi načrtno uvažali delavce od dol, ker se je nekemu politkomisarju to zdela dobra zadeva za bratstvo i jedinstvo. V srednji šoli se ne spomnim, da bi bil kdo iz juga, na faksu pa vsaj tisti, s katerimi sme se družil tudi ne. Očitno so se te masovne migracije začele dogajati po osamosvojitvi. Takrat se jim je pa povsem odpeljalo.



Takrat ko si ti hodil v šolo to niso bili tujci... zato si ji seveda imel 0 >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Takrat ko si ti hodil v šolo to niso bili tujci... zato si ji seveda imel 0 >:D

Jasno, juga je bila ista država, samo govorim o narodnosti. Sedaj je povsem drugačna demografska situacija in toliko se je spremenilo za časa ene same generacije. Kaj bo šele čez nekaj desetletji s tem tempom. :)

enemon ::

Skaramuć se v vsaki temi o migrantih čuti napadenega, sam pa je PNG. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Scaramouche3 ::

enemon je izjavil:

Skaramuć se v vsaki temi o migrantih čuti napadenega, sam pa je PNG. 8-O

Prej bi rekel da se avtohtoni počutite, saj vas razumem, pač ne plodite se dovolj in vas vsi izpodrivajo, treba se bo angažirat,samo kaj ko ni ponosa in volje, in večina raje spizdi v tujino!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Utk ::

Iz Slovenije ne spizdi statistično praktično nihče, iz Srbije vas je ušlo pa že vsaj polovica. Plus tisti, ki so se kar odcepili.

Scaramouche3 ::

Utk je izjavil:

Iz Slovenije ne spizdi statistično praktično nihče, iz Srbije vas je ušlo pa že vsaj polovica. Plus tisti, ki so se kar odcepili.


Tebe naj Srbija ne skrbi, ker tudi mene ne, za moje dol sem jaz Slovenec in nočejo z mano nič, ker pač v odcepitvi nismo hoteli dol!
Tebe naj skrbi, da tisto kar gre iz Slovenije je visokega intelekta!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

enemon ::

Scaramouche3 je izjavil:

enemon je izjavil:

Skaramuć se v vsaki temi o migrantih čuti napadenega, sam pa je PNG. 8-O

Prej bi rekel da se avtohtoni počutite, saj vas razumem, pač ne plodite se dovolj in vas vsi izpodrivajo, treba se bo angažirat,samo kaj ko ni ponosa in volje, in večina raje spizdi v tujino!


Tudi ti lahko odideš od tu glede na to, kako te vse moti, zakaj še vztrajaš?

NuMaN ::

Zvišuje nam intelekt. Lepo od njega.

Utk ::

Scaramouche3 je izjavil:

Utk je izjavil:

Iz Slovenije ne spizdi statistično praktično nihče, iz Srbije vas je ušlo pa že vsaj polovica. Plus tisti, ki so se kar odcepili.


Tebe naj Srbija ne skrbi, ker tudi mene ne, za moje dol sem jaz Slovenec in nočejo z mano nič, ker pač v odcepitvi nismo hoteli dol!
Tebe naj skrbi, da tisto kar gre iz Slovenije je visokega intelekta!

Ni res. Struktura priseljenih in izseljenih je praktično enaka. S tem da se jih priseli več. Vi vidite zidarje, ne vidite pa da je polovica novih zdravnikov vsaj Hrvatov, če ne še kaj južnejšega.

Scaramouche3 ::

enemon je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

enemon je izjavil:

Skaramuć se v vsaki temi o migrantih čuti napadenega, sam pa je PNG. 8-O

Prej bi rekel da se avtohtoni počutite, saj vas razumem, pač ne plodite se dovolj in vas vsi izpodrivajo, treba se bo angažirat,samo kaj ko ni ponosa in volje, in večina raje spizdi v tujino!


Tudi ti lahko odideš od tu glede na to, kako te vse moti, zakaj še vztrajaš?


Kaj pa sem rekel da me vse moti?
če je to tako veliko, lahko našteješ!

Utk je izjavil:

Vi vidite zidarje, ne vidite pa da je polovica novih zdravnikov vsaj Hrvatov, če ne še kaj južnejšega.


Intelekt je vedno majhen procent, če pa pridejo in je to dobrodošlo, ne vem kako je to potem problem za avtohtone?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

WizzardOfOZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

Ni res, Slovenec že od 90ih naprej vidi smetarska dela kot bosanska!


Laž. Slovenec ne more dobiti službe na komunali, ker je rezervirana za sorodnike.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Intelekt je vedno majhen procent, če pa pridejo in je to dobrodošlo, ne vem kako je to potem problem za avtohtone?

To ni problem samo po sebi. Problem je če hočejo potem uvest srbščino in albanščino v vrtce in šole itd, tu se pa treba ustavit, ker drugače bomo slej ko prej dobili tudi šeriat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!


Pokaži mi kje v ameriki?
Namreč po pogovoru z voznikom, vozniki busov in kamionov v Texasu zaslužijo med 45 do 50k bruto dolarjev na leto. In si izredno težko privoščijo stanovanje, tako da večina njih živi v prikolicah (al pa kar v zadnjem delu kabine tovornjaka).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!


Pokaži mi kje v ameriki?
Namreč po pogovoru z voznikom, vozniki busov in kamionov v Texasu zaslužijo med 45 do 50k bruto dolarjev na leto. In si izredno težko privoščijo stanovanje, tako da večina njih živi v prikolicah (al pa kar v zadnjem delu kabine tovornjaka).


hja, ne vsi tovornjakarji. ampak določeni, ki so tudi sindikalno organizirani, imajo 100k+. mal pogooglej, sej boš najdu.

feryz ::

Če guglaš, boš našel oboje, tako tiste, ki delajo za 50k, kot tudi tiste, ki delajo za 100k.
Nekatere pa boš našel, ki delajo za 300k in druge, ki ne dobijo nič.

WizzardOfOZ ::

Daj pokaži tiste za 100k$?

Ja, mogoče tisti, ki na aljaski vozijo po zamrznjenih jezerih. Al pa tisti, ki morajo reševat tovornjake ob nesrečah po kaki zasneženi gori. Ostali so kar lepo pod 50k$ letno. In za ta denar si izredno težko privoščiš svojo bajto. Kvečjemu najem.

2 tedna nas je voznik z busom vozil po Texasu v Aprilu tega leta, pa smo tudi o tem z njim debatiral. Je bil taka faca, da smo ga povsod zraven vzel.
Plače voznikov so slabe, voznikov je ogromno, vozijo sedaj večinoma črni in latinosi. Omejitve so hujše kot v sloveniji (glede koliko lahko voziš in koliko moraš počivat 2 uri voziš, pol ure počitka pri njih, pri nas je 4 ure vožnje in pol ure počitka), omejitve na cestah so za vse enake (torej če je 70 milj omejitev, vozijo vsi 70 milj, avtomobili, kamioni in avtobusi).
In tip si po petih letih službovanja s tem busom, ko cele tedne vozi turiste naokoli, ne more privoščit več kot samo tavelke prikolice v trailer parku. Približno 800 dolarjev je najem placa v trailer parku na mesec (voda, elektrika in varovanje). In to si s plačo avtobusarja lahko privošči, kaj več pa ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Se mi ne da guglat.

Sicer pa so naši smetarji slab primer. Ker je dejansko ogromno smetarjev Slovencev. Za razliko v gradbeništvu.

WizzardOfOZ ::

To je voznike kamionov:
Major retailers and manufacturers maintain their fleet of drivers to transport goods from their distribution centers or factories to their stores or customers. ZipRecruiter lists the annual salary range of a fleet driver between $18,000 and $48,000, with the national average at $29,992. But pay will vary greatly depending on the retailer.


Če si lastnik kamiona, potem dobiš več. Seveda so pa tudi stroški s kamionom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mm&r ::

Se spomnem, da je lani poleti ena največjih ameriških kamionarskih firm odpustila 30.000 zaposlenih sem predvideval, da je na trgu dela dovolj šoferjev, verjetno med unimi 30.000 ni bilo samo podporno osebje.

Nisem potem spremljal kako se je odvilo.

https://www.theguardian.com/us-news/202...

https://www.yahoo.com/news/yellow-truck...

Hudobec82 ::

Google: vodovodar Kranj:

-Nejc Košnik
-Dejan Marijan
-Zlatko Oblak
-Blaž Rutar
-Bevk Benjamin
-Tomaž Oman
-Instalacije Hočevar

Noben Slovenac ne bo delal v gradbeništvu. Ni šans.

delavec44 ::

To so privatniki direktorji. Kdo je pa zaposlen je pa vprašanje. Poglej raje večje slo gradbene firme, pa ne vodstva in nadzornikov, navadne delavce.

feryz ::

Rajši naj gre enkrat na gradbišče in poizkusi najti enega, ki zna slovensko. Ko se zida.
Malih privatnikov in firmic je v Sloveniji preko 100 tisoč, to vemo.

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!


Pokaži mi kje v ameriki?
Namreč po pogovoru z voznikom, vozniki busov in kamionov v Texasu zaslužijo med 45 do 50k bruto dolarjev na leto. In si izredno težko privoščijo stanovanje, tako da večina njih živi v prikolicah (al pa kar v zadnjem delu kabine tovornjaka).

vhttps://abc7.com/walmart-truck-driver-s...

Walmart, one of the few retail chains that runs its own trucking fleet, said it's raising the average starting salary for first-year drivers from around $88,000 to a range of $95,000 to $110,000.

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!


Pokaži mi kje v ameriki?
Namreč po pogovoru z voznikom, vozniki busov in kamionov v Texasu zaslužijo med 45 do 50k bruto dolarjev na leto. In si izredno težko privoščijo stanovanje, tako da večina njih živi v prikolicah (al pa kar v zadnjem delu kabine tovornjaka).

vhttps://abc7.com/walmart-truck-driver-s...

Walmart, one of the few retail chains that runs its own trucking fleet, said it's raising the average starting salary for first-year drivers from around $88,000 to a range of $95,000 to $110,000.



Samo za to moraš imet

1. svoj tovornjak
2. skrbiš v polnosti za svoj tovornjak
3. kriješ verjetno še stroške bencina itd...

Ta varianta je verjetno similar kot bi bil tu sp z tovornjakom prevozništvo ni to klasična zaposlitev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

V Ameriki lahko delaš kot voznik tovornjaka za 100000$ letno! Pa je to stigmatizirano delo!


Pokaži mi kje v ameriki?
Namreč po pogovoru z voznikom, vozniki busov in kamionov v Texasu zaslužijo med 45 do 50k bruto dolarjev na leto. In si izredno težko privoščijo stanovanje, tako da večina njih živi v prikolicah (al pa kar v zadnjem delu kabine tovornjaka).

vhttps://abc7.com/walmart-truck-driver-s...

Walmart, one of the few retail chains that runs its own trucking fleet, said it's raising the average starting salary for first-year drivers from around $88,000 to a range of $95,000 to $110,000.


To je za lastnike tovornjakov, kot ti je bilo v prejšnjem postu že napisano. Tudi če ima lastnik v lasti samo en kamion, se obnaša kot podjetje. Torej mora za vse poskrbeti sam.

Če si pa samo voznik, brez lastnega kamiona, velja pa to:
Major retailers and manufacturers maintain their fleet of drivers to transport goods from their distribution centers or factories to their stores or customers. ZipRecruiter lists the annual salary range of a fleet driver between $18,000 and $48,000, with the national average at $29,992. But pay will vary greatly depending on the retailer.


Torej povprečje za celo ameriko je skoraj 30k$ letno. Slaba plača.

Samo za primerjavo. Programerjem v prastarih programskih jezikih (cobol, assembler, PL,...) se plačuje po 86 dolarjev neto na uro. Dela se od ponedeljka do sobote. Če delaš samo 8 ur na dan, je to 17k neto na mesec, če še kako več, si hitro na 20k neto na mesec. Torej toliko kot dobijo kamionarji na leto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Najbrž je podobno kot pri nas. Če ti voziš smetarski tovornjak po mestu ali pa kombi, je plača bolj minimalc, če pa voziš po celi Evropi, se pa tudi kaj zasluži. Teh dveh ne moreš primerjat, to je čist drug poklic.

paradajzos ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

CiClon je izjavil:

In zakaj misliš, da uvažamo tolk tujcev?


Avtohtoni nočejo delati nizkih del!
Ki so seveda tudi stigmatizirana!


PRESLABO SO PLAČANA...

Meni sorodnik pravi da išče smetarje za 1.400 bruto že 9 mesecev, ja logično za 2,4k jih bo dovolj za 3k pa tudi SLovenski...

Samo pol direktor ne more met 20k plače pa nov telefon uprava vsake 2 leti pa božičnice itd...


Ni res, Slovenec že od 90ih naprej vidi smetarska dela kot bosanska!
Tako pač je in je to hudo stigmatizirano kot delo ki ga dela ''busnc''!
isto je v ostalih razvitih deželah, ki so že 100 šle ven iz revščine in je biti na repu družbe s takim delom nemogoče dobiti normalno žensko!

Pri nas so smetarji kar lepo domačini.

free_rider ::

Vsi ti tujci, ki so prišli v SLO v zadnjem času delat (in proti katerim se goni neka medijska vojna), so morali od nekoga kupiti/najeti stanovanja.
Ponavadi je bilo to kar od čilih patriotskih Slovencev. Tako da bi bilo njih za vprašati, zakaj so prodajali tujcem.