» »

UTP vs FTP

UTP vs FTP

mrTwelveTrees ::

Vem razliko med UTP kablom in FTP.
Ampak zanima me ali je že kdo vlekel utp zraven štroma pa imel probleme, potem pa zamenjal za FTP in je bilo ok.
ZANIMA ME IZKLJUČNO IZ PRAKSE, da si osebno imel tak problem, ne slišal, ne bral.... osebna izkušnja iz prve roke.

Nimam nobenega takega primera, samo zanima me vaše izkušnje da je FTP rešil problem.

111111111111 ::

Za FTP moraš že nekaj vedet. :D

Iz prakse sem ga vlekel samo pri eni stranki, en šlosar je imel kanale tako speljane, da so šli mimo tavlkih strojev in je povezava non-stop zafrkavala, optike takrat še ni bilo, tako da smo potegnal FTP. Predvsem je važna ozemljitev, drugače nisi nič naredil. :D

P.S.: Sedaj se polaga optika.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

UTP v sosednji cevi zraven štroma, a brez problema.

Invictus ::

Če ne teče tok večji od par 100A, je FTP nepotreben. Ob nepravilni ozemljitvi celo slabši, ker potem zaščitni ovoj postane antena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Cat 7 in 8 sta sftp. Ampak kot je že rečeno ceneje in boljše optika, če se že greš takšne bandewithe.

starfotr ::

Samo nasvet če že ozemljiš FTP, potem ga ozemlji samo na eni strani, nikoli ne na obeh straneh.

Če ni dobre in zanesljive ozemljitve, potem raje sploh ne ozemlji.

Te kabli pridejo prav v zelo redkih primerih. Za doma nikoli ni potrebe po čem takem.

joez7 ::

Odvisno od razvejanosti mreže in dolžin. Na 2 metra bo delovalo vse, (tudi žice od otroškega telefona)
ko pa je v igri več portov (24) in dolžine 100m in več, pa žal brez FTPja ne gre. Je pa zlo zanimivo, pri UTPju dela pa ne dela, packet loos, brez analizatorja mreže sploh ne veš kaj se dogaja....

videc ::

Potegni optiko, boš imel še najmanj težav.

MojsterX ::

Optika je problem konektorji, ker majstri računajo preveč da jih naredijo.

Jaz imam 3 UTP cat6 položene v zemljo na razdalji max 60m od sourca in ni problemov, četudi so zraven električnega kabla 2.5 kvadrat, 10A varovalka. Vsak kabel sem dal posebej v svoj kanal. Res pa je da nisem probal packet loss.

lebang1 ::



Če imaš motnje na UTP, zna to rešit težavo :)

joez7 ::

lebang1 je izjavil:



Če imaš motnje na UTP, zna to rešit težavo :)


Žal ne. Smo probali take in obroče, pa ni pomagalo (na UTPju). Feritni obroči občasno pomagajo pri napajanju kakih frekvenčnih pretvornikov, so lahko kar precejšen vir motenj v napajalnem omrežju - in posledično na mreži.
Smo meli primer, ko je bilo potrebno menjat napajalnih za Svitch.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stenski nosilec

Oddelek: Kaj kupiti
71080 (178) nejc_nejc
»

Ipodi se po več kot dvajsetih letih poslavljajo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
425512 (2783) Filip8
»

Posebna nimh aa baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
8594 (374) robo125
»

Opportunity pod prahom utihnil

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3611218 (7520) bMozart
»

Dvd ovitek za več medijev

Oddelek: Loža
8620 (501) Laki_lai k

Več podobnih tem