» »

Usb ključek

Usb ključek

tiltech ::

Imam usb ključek, ki sem ga kupil v bigbangu. Pred uporabo vsakega formatiram in nato naložim datoteke. Pri temu sem isto naredil, ampak ko sem ga vstavljal v usb vhod na prenosniku je šel bolj na trdo notri. Uporabljal sem ga ene 3-4x. Ko sem ga naslednjič vstavil je enkrat prepoznal enkrat ne. Po parih uporabih je šlo še slabše. Kupil sem nov usb ključek A-DATA. Iz starega ključka sem hotel prekopirati podatke na trdi disk in nikakor ni uspeha. Ko vstavim ključek v prenosnik ga zazna in prikaže vse kar je gor. Ko začne kopirai, se po parih sekundah ustavi in javi da ni naprave.
Poizkusil sem preko usbc adapterja na samsung telefon in ključek lepo dleuje. Odpre kar na prenosniku ne. Kako naj sedaj spravim podatke na telefon ali pc?
Na prenosniku sem pozkusil vsa usb vhode in tudi ostale naprave mi lepo delujejo. Podatkov nimam veliko, okoli 3gb.

V-i-p ::

Ja skopiraj podatke s tem usb-c adapterjem na telefon, pa nov ključek vzami in nazaj iz telefona na novega, a ne?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kosek1 ::

tiltech je izjavil:

Imam usb ključek, ki sem ga kupil v bigbangu. Pred uporabo vsakega formatiram in nato naložim datoteke. Pri temu sem isto naredil, ampak ko sem ga vstavljal v usb vhod na prenosniku je šel bolj na trdo notri. Uporabljal sem ga ene 3-4x. Ko sem ga naslednjič vstavil je enkrat prepoznal enkrat ne. Po parih uporabih je šlo še slabše. Kupil sem nov usb ključek A-DATA. Iz starega ključka sem hotel prekopirati podatke na trdi disk in nikakor ni uspeha. Ko vstavim ključek v prenosnik ga zazna in prikaže vse kar je gor. Ko začne kopirai, se po parih sekundah ustavi in javi da ni naprave.
Poizkusil sem preko usbc adapterja na samsung telefon in ključek lepo dleuje. Odpre kar na prenosniku ne. Kako naj sedaj spravim podatke na telefon ali pc?
Na prenosniku sem pozkusil vsa usb vhode in tudi ostale naprave mi lepo delujejo. Podatkov nimam veliko, okoli 3gb.

Koliko pa je prenosnik star?

tiltech ::

Sem iskal in poizkušal da bi na telefon prekopiral, ampak nisem našel in ugotovil kako prekopirati v notri pomnilnik. Nimam nobenega cloud računa, tako da ne morem v oblak kopirat. V telefonu sem označil in nato imam samo možnost zip ali dati v skupno rabo. Nisem šel naprej v zip, ker ne vem kam bi nato ustvaril te podatke.

Računalnik je star 3 leta in ima tdi 1x 3.2 usb. Na njemu sem tudi formatiral ključek in nato preko tega usb vhoda upravljal z podatki. Sem razmišljal v tej smeri, da nima 3.2 usb, ampak ga ima in tudi je šlo vse okna začetku z delom ključka. Kot pa sem omenil, da je že pri prvu uporabi šel bolj na trdo v usb priključek.

Imam še eno idejo, če bi to mogoče šlo in bom danes pozkusu. V telefon bom dal preko usbc adaperja usb razdelilnik in notri nov usb ključek in tega ki dela težave. Nato pa poizkusu direkt iz starega na novega prekopirat, če bo dal to možnost. Obstaja kakšna aplikacija za takšno delo?

tiltech ::

Sem poizkusil kot sem napisal preko usb razdelilnika in je hotel zazipati in tudi pri tem se je ustavilo. Res ne vem kaj bi bilo lahko narobe. Ključek deluje bp če ga dam v telefon ali tablico. Na ključku imam win aplikacije in txt datoteke. Kako to sedaj premakniti na drug pogon?
Hvala.

MrStein ::

S tem adapterjem ga daj na nek pc ki ima USB-C priklop.

Zgleda kot da je neke slab stik.

Lahko daš elektroniku, da pregleda, če poznaš kakega dobrega.

Možno je tudi, da se pregreva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tiltech ::

Če bi bil slab stik, potem v telefonu ne bi deloval in bi bilo isto kot na računalniku. Nimam računalnika z usb-c. Imam pa android tv box, ki ima usb vhod. Bom tam pozkusu z enim praznim usb ključkom in en fail da vidim ali bo hotel formatirat ali ne. Ker ta vhod je za dodaten external pomnilnik ali pa kot dodaten disk z vsebino. Amapk je težava, da na boxu ni toliko prostora, da bi gor celoten usb prekopiral.

MIHAc27 ::

Dropbox ti da 3Gb zastonj. Če bo premalo pa 2x kopiraj.

Če lahko zipaš pa tudi wetransfer, tam lahko pošlješ 2Gb velike datoteke.

tiltech ::

Sem že napisal, da tudi pri stskanju ne gre. Sem poizkusu z tablico android in je nekaj časa delal, par % je naredil nato pa stop. Hecno je da gre odpirat datoteke v androidu na pc pa samo pokaže kaj je gor, pri odpiranju pa se ustavi. Ključek sem samo formatiral pred prvo uporabo, nato pa namestil iz c: pogona. Če bi bile samo txt, doc datoteke ni problem bi jih ročno prepisal, za programe pa ne bo šlo.
Poizkusu sem tudi z deljenjem vsebine iz telefona na tablico in ni šlo. Poizkušal je, pa se je ustavilo in sporočilo da ne gre prenašat. Na android tv boxu bom poizkusu, če bo pokazal kaj je gor.

Ales ::

tiltech je izjavil:

Sem iskal in poizkušal da bi na telefon prekopiral, ampak nisem našel in ugotovil kako prekopirati v notri pomnilnik.

File managerja oz. upravitelja datotek nimaš na telefonu?

Drugače pa tole zveni slabo. Vprašanje, ali tudi Android naprave sploh preberejo celo datoteko, ali pa le njene dele.

Na tvojem mestu bi reševal txt datoteke, če ti bo še uspelo, programje pa dobi na novo.

V vsakem primeru pa preveri integriteto datotek, ki jih boš morda potegnil dol, da ne boš mislil da nekaj imaš, pa se bo v prihodnosti izkazalo, da nimaš.

tiltech ::

Nekaj sem se naučil glede androida, kako prekopirati iz usb na notranji pomnilnik. Bom poizkusu po par datotek naenkrat ali pa posamično. Če še tokrat ne bo šlo, potem je pa res neka mehanska okvara.
To poznam o navidznih mapah, ki so bile prikazane, dejansko pa so bile prazne. Na ključku so popolne datoteke, ker tudi se dajo odpret in in delujejo normalno androidu, samo na pc ne. Če jih pa hočem kopirat, pa nastanejo težave. Obnaša se tako, kot da bi bila neka ključavnica pri odpiranju v prenosniku.
Naslednji ključek bo transcent in ne več nekaj za 5€.

tomlin ::

Tu imaš navodila/vadnico kako prenesti datoteke iz usb ključa na pc. Če ti to ne deluje, potem obstaja napaka drugje.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414521 (3554) DeeCoy
»

USB-samodejno zažčitil proti pisanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
1714773 (8931) donvito
»

Usb ključ ne predvaja določenih formatov

Oddelek: Strojna oprema
1611648 (9553) Toros
»

Vista in USB prenašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161608 (1217) solatko

Več podobnih tem