» »

Kaj prinaša prihajajoča uredba o baterijah

1
2
»

k4vz0024 ::

matobeli je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Uredba bi morala, določit, da je min. kapaciteta baterije 10.000 mAh! Pa, da vidimo kdo je to sposoben narediti za normalno ceno!


Vsak kitajc.
Standard je itak že od 4-5Ah, 10Ah tudi niso redki, amapk za razliko od tistih z 5Ah je pri 10Ah telefon že res cegu.


Za Kitajce se ve. Samo Android imajo polno bugov No, vsaj tako trdijo.

Skratka, če ima 10Ah vsak Kitajec, potem ne bi bilo težko uvesti za vse telefone.

Itak so že telefoni tako veliki, da so že cegu.

TESKAn ::

codeMonkey je izjavil:

Utk je izjavil:

V čem je to tak problem za android...


Ne vem ce sem te dobro razumel, ampak za zacetek HW je precej bolj raznolik v primeru Androida.

Ziher? Vsa periferija, ki jo lahko priklopiš na pc, nešteto razširivenih kartic, pomnilniških medijev,...da je manj kombinacij, kot za android?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrStein ::

codeMonkey je izjavil:


Utk je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Precej vec kot 5 let tudi nima smisla. Odvisno od naprave, ampak naceloma je napredek taksen, da enostavno nima smisla dlje, ker potem to tudi predstavlja nesorazmeren strosek za proizvajalca.

Sami si komplicirajo življenje. Jaz lahko posodobim windowse na 15 let starem računalniku (ok, pustimo zdaj da 11 ne teče na vseh), nihče ne rabi posebej odobrit teh windowsov na tistem računalniku. V čem je to tak problem za android...


Ne vem ce sem te dobro razumel, ampak za zacetek HW je precej bolj raznolik v primeru Androida.

Če lahko amaterji v CyanogenMod (po novem LineageOS) naredijo, potem lahko rudi Samsung.
Nehajte njihove laži ponavljati, da je to kao težko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

codeMonkey je izjavil:

Pa ce je Microsoft tako dober v tem, zakaj ni s svojo logiko prebil v embedded in na mobilni sektor? Le kaj bi lahko bil razlog?
Bili so na napačnem mestu ob napačnem času. Folku Windows Phone pač "ni potegnil", ni bilo nič narobe ne s sistemom ne s hardverom.

Ampak ja, recimo že dolgo pozabljena Lumia 950 iz leta 2015 lahko poganja polno različico Windows 11 s (skoraj) zadnjimi updejti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

vres.ales ::

Komaj čakam, da bo tako kot prej, ko sem imel 3 baterije za pametni telefon, in sem jih samo menjaval, ko je bila katera prazna.

Magic1 ::

vres.ales je izjavil:

Komaj čakam, da bo tako kot prej, ko sem imel 3 baterije za pametni telefon, in sem jih samo menjaval, ko je bila katera prazna.

https://shop.fairphone.com/en/buy-fairp...
Magic

vres.ales ::

Dokler mi bo firma kupovala telefone bom težko zamenjal za kaj takega, pa precej podhranjen je tale Fairphone glede na ceno

codeMonkey ::

Utk je izjavil:

Ali že danes malo premisli kakšen low level sw boš dal na telefon, da bo tudi čez 8 let sw delal na njemu brez komplikacij, ali se boš pa čez 8 let toliko bolj jebal. Ne pa da se nekdo lahko čez 3 leta odloči, da je star telefon samo še za v kanto.


Tri leta je premalo. Sem govoril vsaj o petih letih. Deset let se mi pa zdi prevec. Ceprav tukaj trdite da se da (kar je logicno, vse se da), se mi zdi, da bi bil razvoj s tem nepotrebno upocasnjen brez nekih koristi. V desetih letih se namprec precej telefonov pokvari na razne nacine, razbije, predvsem pa postanejo podhranjeni. Menjava baterije ti tega ne resuje in ne vidim smisla zakaj bi potem tudi zahtevali, da se softver se vedno vzdrzuje. Baterije bi 5 let danes ob neki normalni rabi pocasi itak morale zdrzati? Zakaj se tega ne zahteva, namesto menjave? In moj komentar je sel v to smer. Zakaj ni potem bolje namesto enostavne menjave (brez orodij), zahteve zastaviti v to smer, za neko dobo s kompromisom tudi glede zahtev za vzdrzevanje SW seveda, da je na koncu vse skupaj izenaceno. Sem mnenja, da bi to dalo boljse produkte za enak cilj.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

codeMonkey je izjavil:

Utk je izjavil:

Ali že danes malo premisli kakšen low level sw boš dal na telefon, da bo tudi čez 8 let sw delal na njemu brez komplikacij, ali se boš pa čez 8 let toliko bolj jebal. Ne pa da se nekdo lahko čez 3 leta odloči, da je star telefon samo še za v kanto.


Tri leta je premalo. Sem govoril vsaj o petih letih. Deset let se mi pa zdi prevec. Ceprav tukaj trdite da se da (kar je logicno, vse se da), se mi zdi, da bi bil razvoj s tem nepotrebno upocasnjen brez nekih koristi. V desetih letih se namprec precej telefonov pokvari na razne nacine, razbije, predvsem pa postanejo podhranjeni. Menjava baterije ti tega ne resuje in ne vidim smisla zakaj bi potem tudi zahtevali, da se softver se vedno vzdrzuje. Baterije bi 5 let danes ob neki normalni rabi pocasi itak morale zdrzati, zakaj se tega ne zahteva. In moj komentar je sel v to smer. Zakaj ni potem bolje namesto enostavne menjave (brez orodij), zahteve zastaviti v to smer, za neko dobo s kompromisom tudi glede zahtev za vzdrzevanje SW seveda, da je na koncu vse skupaj izenaceno. Sem mnenja, da bi to dalo boljse produkte za enak cilj.


V osnovi je tako... meni še danes popolnoma dobro deluje P20 Lite telefon.... 1x sem zmes sicer menjal baterijo ampak hej, zadeva laufa in vse namestim gor kar rabim. Kdaj je bil izdan P20 Lite? Marca 2018! Torej je zdaj star že več kot 5 let glede na to da sem ga kupil par tednov po izidu. Ne vidim razloga zakaj bi ga menjal? Če bi delovalo 10 let z garancijo bi ga z veseljem imel 10 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

codeMonkey je izjavil:

Utk je izjavil:

Ali že danes malo premisli kakšen low level sw boš dal na telefon, da bo tudi čez 8 let sw delal na njemu brez komplikacij, ali se boš pa čez 8 let toliko bolj jebal. Ne pa da se nekdo lahko čez 3 leta odloči, da je star telefon samo še za v kanto.


Tri leta je premalo. Sem govoril vsaj o petih letih. Deset let se mi pa zdi prevec. Ceprav tukaj trdite da se da (kar je logicno, vse se da), se mi zdi, da bi bil razvoj s tem nepotrebno upocasnjen brez nekih koristi. V desetih letih se namprec precej telefonov pokvari na razne nacine, razbije, predvsem pa postanejo podhranjeni. Menjava baterije ti tega ne resuje in ne vidim smisla zakaj bi potem tudi zahtevali, da se softver se vedno vzdrzuje. Baterije bi 5 let danes ob neki normalni rabi pocasi itak morale zdrzati? Zakaj se tega ne zahteva, namesto menjave? In moj komentar je sel v to smer. Zakaj ni potem bolje namesto enostavne menjave (brez orodij), zahteve zastaviti v to smer, za neko dobo s kompromisom tudi glede zahtev za vzdrzevanje SW seveda, da je na koncu vse skupaj izenaceno. Sem mnenja, da bi to dalo boljse produkte za enak cilj.

Ali je to 5, 8 ali 10 let je stvar debate, ampak zdaj je tako, da ga že čez 3 leta ni treba niti popravljat več, kaj šele kako drugače podpirat.
Če ti danes telefon normalno zdrži 5 let, pomeni, da bi bilo prav, da se to nastavi na vsaj 8 let. Na 5 nima smisla, če tolk že itak zdrži.

codeMonkey ::

Mato989 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Utk je izjavil:

Ali že danes malo premisli kakšen low level sw boš dal na telefon, da bo tudi čez 8 let sw delal na njemu brez komplikacij, ali se boš pa čez 8 let toliko bolj jebal. Ne pa da se nekdo lahko čez 3 leta odloči, da je star telefon samo še za v kanto.


Tri leta je premalo. Sem govoril vsaj o petih letih. Deset let se mi pa zdi prevec. Ceprav tukaj trdite da se da (kar je logicno, vse se da), se mi zdi, da bi bil razvoj s tem nepotrebno upocasnjen brez nekih koristi. V desetih letih se namprec precej telefonov pokvari na razne nacine, razbije, predvsem pa postanejo podhranjeni. Menjava baterije ti tega ne resuje in ne vidim smisla zakaj bi potem tudi zahtevali, da se softver se vedno vzdrzuje. Baterije bi 5 let danes ob neki normalni rabi pocasi itak morale zdrzati, zakaj se tega ne zahteva. In moj komentar je sel v to smer. Zakaj ni potem bolje namesto enostavne menjave (brez orodij), zahteve zastaviti v to smer, za neko dobo s kompromisom tudi glede zahtev za vzdrzevanje SW seveda, da je na koncu vse skupaj izenaceno. Sem mnenja, da bi to dalo boljse produkte za enak cilj.


V osnovi je tako... meni še danes popolnoma dobro deluje P20 Lite telefon.... 1x sem zmes sicer menjal baterijo ampak hej, zadeva laufa in vse namestim gor kar rabim. Kdaj je bil izdan P20 Lite? Marca 2018! Torej je zdaj star že več kot 5 let glede na to da sem ga kupil par tednov po izidu. Ne vidim razloga zakaj bi ga menjal? Če bi delovalo 10 let z garancijo bi ga z veseljem imel 10 let...


Tukaj je pa moj komentar o mojem pet let starem P20
https://slo-tech.com/novice/t817480/p79...

Mato989 ::

codeMonkey je izjavil:

Mato989 je izjavil:

codeMonkey je izjavil:

Utk je izjavil:

Ali že danes malo premisli kakšen low level sw boš dal na telefon, da bo tudi čez 8 let sw delal na njemu brez komplikacij, ali se boš pa čez 8 let toliko bolj jebal. Ne pa da se nekdo lahko čez 3 leta odloči, da je star telefon samo še za v kanto.


Tri leta je premalo. Sem govoril vsaj o petih letih. Deset let se mi pa zdi prevec. Ceprav tukaj trdite da se da (kar je logicno, vse se da), se mi zdi, da bi bil razvoj s tem nepotrebno upocasnjen brez nekih koristi. V desetih letih se namprec precej telefonov pokvari na razne nacine, razbije, predvsem pa postanejo podhranjeni. Menjava baterije ti tega ne resuje in ne vidim smisla zakaj bi potem tudi zahtevali, da se softver se vedno vzdrzuje. Baterije bi 5 let danes ob neki normalni rabi pocasi itak morale zdrzati, zakaj se tega ne zahteva. In moj komentar je sel v to smer. Zakaj ni potem bolje namesto enostavne menjave (brez orodij), zahteve zastaviti v to smer, za neko dobo s kompromisom tudi glede zahtev za vzdrzevanje SW seveda, da je na koncu vse skupaj izenaceno. Sem mnenja, da bi to dalo boljse produkte za enak cilj.


V osnovi je tako... meni še danes popolnoma dobro deluje P20 Lite telefon.... 1x sem zmes sicer menjal baterijo ampak hej, zadeva laufa in vse namestim gor kar rabim. Kdaj je bil izdan P20 Lite? Marca 2018! Torej je zdaj star že več kot 5 let glede na to da sem ga kupil par tednov po izidu. Ne vidim razloga zakaj bi ga menjal? Če bi delovalo 10 let z garancijo bi ga z veseljem imel 10 let...


Tukaj je pa moj komentar o mojem pet let starem P20
https://slo-tech.com/novice/t817480/p79...


Ja vidiš jaz z temi nimam težav, ker pač ne uporabljam teh gadgetov tako... nikoli nisem fingerprinta uporabljal vedno kodo 6 mestno itd... še kamero dokaj redko uporabim... jaz mam telefon izključno za klic/sms in občasno za surfanje kak game, če sem kje in mi je dolgčas, ampak to je itak dokaj redko.

Raje uporabljam PC
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

codeMonkey ::

Utk je izjavil:


Ali je to 5, 8 ali 10 let je stvar debate, ampak zdaj je tako, da ga že čez 3 leta ni treba niti popravljat več, kaj šele kako drugače podpirat.
Če ti danes telefon normalno zdrži 5 let, pomeni, da bi bilo prav, da se to nastavi na vsaj 8 let. Na 5 nima smisla, če tolk že itak zdrži.


In to je katastrofa. Zato pa pravim, da je tudi sam poslovni model operaterjev tezava, ker stimulira menjavo na dve leti. Ce bi se ze to dvignilo na 5 let, potem bi tudi mnogi telefoni lahko zdrzali 8 let.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sam tukaj je spet Mato pameten, koliko bi moral telefon zdržat, a on ga uporablja sam za klicanje ...
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Sam tukaj je spet Mato pameten, koliko bi moral telefon zdržat, a on ga uporablja sam za klicanje ...


Zakaj pa se telefon v osnovi uporablja? Kaj pa ti delaš na njem? programiraš? Renderaš videe?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Praktično vse kar delam doma na PCju. Na vikendu se lahko še na TV priklopim in imam miško, tipkovnico in big ass zaslon. Misliš da se mi da prenosnik okoli vlačit?
Še na Slo-techu sem več s telefonom, kot pa PCjem. Sej bi preživel s 5 let starim telefonom, samo je bila že baterija švoh in je nov bil le dosti boljši, da nisem šel v menjavo baterije. Seveda pa nisem tolk nor, da bi dal 1000+ za telefon in me ne boli toliko menjat na tri do štiri leta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Geho ::

TESKAn je izjavil:

Zakaj bi pa rabili več voltaže?

In zakaj ne?
Sej vedno gre razvoj nekako takole: najprej manjšajo in manjšajo, potem pa obrnejo čist v kontra in gredo v večje... Samo za to, da so stvari nekompatibilne in da moraš spet kupovati.

BigWhale ::

Geho je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Zakaj bi pa rabili več voltaže?

In zakaj ne?
Sej vedno gre razvoj nekako takole: najprej manjšajo in manjšajo, potem pa obrnejo čist v kontra in gredo v večje... Samo za to, da so stvari nekompatibilne in da moraš spet kupovati.


Joj nehaj, no.

Litijeve baterije ze od pamtiveka delajo na ~3.7V in to se se lep cas verjetno ne bo spremenilo. Je povezano s prevec stvarmi.

starfotr ::

Še enotne napetosti in frekvence za vlake ne znajo uredit v EU, da bi bilo povsod enako, pa se spravljajo na neke baterije. Pa električni vtikači v hišah so tudi različni od države do države.

Baterije so načrtno slabo narejene. Ker nočejo, da telefon dela predolgo.

Pri avtih so se že zajebali, ker premalo pada kapaciteta - predobro se hladijo in predimenzionirane so.

95 % ljudi ne zna menjat baterije. Še sim kartice si ne zna vstavit. Sem preko študenta delal v trgovini z elektroniko in za sklepanje naročnin. Folk ne zna ničesar. In sedaj si bodo s torxom ali pa pentalobom odvijačili telefon in menjali baterijo? A ste vsi padli na bučo?

Karamelo ::

Magic1 je izjavil:

Sodelovec je kupil Xcover "rugged" telefon ravno zato, da mu ga ne bo treba merkat. V službi sedi na stolu, mu pade iz žepa, torej cca. 50cm od tal in se zaslon razcvete popolnoma. Desno spodaj ogromna mrežica, desno zgoraj še ena. Jaz sem se kar smejal, kako se to lahko zgodi iz take višine.
Drugače IP68 gre adijo, takoj ko ti telefon odprejo. Naj ga še tako profi sestavijo nazaj, bo le še IP65.


zakaj? kako ga pa potem prvič zaprejo?

Shegevara ::

starfotr je izjavil:

Še enotne napetosti in frekvence za vlake ne znajo uredit v EU, da bi bilo povsod enako, pa se spravljajo na neke baterije. Pa električni vtikači v hišah so tudi različni od države do države.

Baterije so načrtno slabo narejene. Ker nočejo, da telefon dela predolgo.

Pri avtih so se že zajebali, ker premalo pada kapaciteta - predobro se hladijo in predimenzionirane so.

95 % ljudi ne zna menjat baterije. Še sim kartice si ne zna vstavit. Sem preko študenta delal v trgovini z elektroniko in za sklepanje naročnin. Folk ne zna ničesar. In sedaj si bodo s torxom ali pa pentalobom odvijačili telefon in menjali baterijo? A ste vsi padli na bučo?


ker je neskončno lažje standarde implementirat za prodajo novih produktov kot pa modificirat vso obstoječo infrastrukturo. Tudi telefoni, ki so že na trgu taki kot so, bodo ostali nespremenjeni.

Se pa strinjam, da so baterije slabo narejene in da je to ena semi-populistična poteza EU. Niso samo baterije razlog za zastaranje telefonov. Bodo pač proizvajalci za planned obsolescence poskrbeli s softwareom.

Magic1 ::

Karamelo je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sodelovec je kupil Xcover "rugged" telefon ravno zato, da mu ga ne bo treba merkat. V službi sedi na stolu, mu pade iz žepa, torej cca. 50cm od tal in se zaslon razcvete popolnoma. Desno spodaj ogromna mrežica, desno zgoraj še ena. Jaz sem se kar smejal, kako se to lahko zgodi iz take višine.
Drugače IP68 gre adijo, takoj ko ti telefon odprejo. Naj ga še tako profi sestavijo nazaj, bo le še IP65.


zakaj? kako ga pa potem prvič zaprejo?

Zato ker fabrike imajo posebno orodje, ki omogoča da je to pravilno konstantno narejeno. Pri enem levem serviserju brez posebne opreme je pa čist od volje in sposobnosti odvisno, kako bo naredil. Kontrole nad njim pa tudi ni nobene.
Magic

k4vz0024 ::

Naj se uvede, da mora prodajalčev servis brezplačno zamenjat baterijo, ki pa jo seveda plača potrošnik. Pa ne z baterijami, ki so krš roba, ampak z originalnim od proizvajalca!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj prinaša prihajajoča uredba o baterijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
728599 (5475) k4vz0024
»

Evropski parlament sprejel DSA in DMA

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84820 (3818) Mr.B
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11427841 (21776) vostok_1
»

Popuščanje vojnim dobičkarjem - naftarjem

Oddelek: Problemi človeštva
276146 (5167) Glugy
»

Evropski parlament podprl enotne polnilce mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9926368 (21449) Lonsarg

Več podobnih tem