» »

Nova knjiga: Crash course on cybersecurity

Nova knjiga: Crash course on cybersecurity

poweroff ::

Mogoče bo koga zanimala moja nova (sicer že četrta) knjiga, tokrat na temo kibernetske varnosti.

Knjiga je napisna v angleščini in izdana pod Creative Commons licenco. V PDF formatu prosto dostopna tudi na spletu, od koder jo lahko tudi povsem brezplačno prenesete. Za "paranoike": MD5 kontrolna vsota PDF datoteke je fcdc7021ed34dc9a15b4c34557449013.

Crash course on cybersecurity: a manual for surviving in a networked world. ISBN: 978-961-7025-24-8 (PDF)


V knjigi skušam na razumljiv način razložiti kompleksno področje kibernetske varnosti, izpostavljam ključne informacije o tem, kako zaščititi sebe in/ali svoje podjetje pred kibernetskimi napadi ter skušam podati tehnološko nevtralne nasvete za izvedbo zaščite pred kibernetskimi napadi.

Knjiga je namenjena vodstvenim delavcem v poslovnih organizacijah, ki so prvi odgovorni za implementacijo informacijsko-varnostnih rešitev v svoje poslovno okolje. Namenjena pa je tudi študentom in običajnim uporabnikom informacijske tehnologije, saj uporabniki, ki se ne zavedajo varnostnih groženj, pogosto predstavljajo veliko tveganje za organizacijo.

Nasveti, opisani v knjigi, lahko povečajo splošen nivo kibernetske varnosti organizacije, izboljšajo obvladovanje informacijskih tveganj ter posledično pomagajo zagotoviti varnejše in zanesljivejše delovanje organizacije.
sudo poweroff

cias ::

Super da si spisal.
Lahko bi pa prilepil vsaj tu en indeks, oziroma kazalo da lahko vidimo vsebino. Vsaj jaz sem prlen da bi downloadal brez da vidim če je potencialno kaj zanimivega zame.

Npr:
Poglavje 2: ne klikaj google drive linkov ker tako lahko lastnik vidi kdo si.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Hvala, sem že "dolpotegnil"... Zdaj pride težji del, bo treba prebrati...

In takoj eno "off topic" vprašanje za avtorja:

Kdo ali kaj je Becka?

Lp

Jože

dexterboy ::

Hvala in ČESTITKE za trud, Matej ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

p0f ::

Hvala za trud Matthai v dobro vseh, kolikor sem preletel je zelo high level, tako, da bo uporabna tocno tam kjer znanja najbolj manjka.

V kolikor lahko bi anonimizacijo dodatno razsiril, ker manjka "zakaj" (tudi iz stalisca navadnih uporabnikov, je pa res, da lahko celo knjigo spises samo iz tega) in je omenjena bolj za "mimogrede".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

DamijanD ::

Malo offtopic a vseeno povezano: A format za e-bralnike (mobi, epub) se bo tudi dalo dobiti?

poweroff ::

Glede ebook formata, ne, ni na voljo, je pa mogoče pretvoriti precej enostavno z "ebook-convert file.pdf file.epub" oz. "ebook-convert file.pdf file.epub --enable-heuristics".

Glede kazala... lahko klikneš na PDF in je takoj na začetku. 8-)

Barbarpapa2 je izjavil:

In takoj eno "off topic" vprašanje za avtorja:
Kdo ali kaj je Becka?

Naj ti dam namig: stvari niso vedno videti take kot se zdijo na prvi pogled.

Oziroma še en namig... poleg latinice obstajajo še druge pisave. 8-)
sudo poweroff

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ja, Matthai, mi je že na prvi pogled deloval zelo "ćirilično" :P

Google translate pravi da je Becka -> Veska = utež...

Lp

Jože

srus ::

@Barbapapa2 Vesna, Vesna.

Drugače pa čestitke za knjigo Matthai.

poweroff ::

Ja, Vesna. Drugače pa čestitke, si prvi opazil "easter egg". ;)
sudo poweroff

tony1 ::

Za božjo voljo, najti DL link na strani založbe je pa tudi triminutna operacija :| Poleg tega so še tako glupi, da niti imena fajla niso dali normalnega :))

OP, pokaži jim vzorec tvojega HP-ja in naj naredijo enako, ker njihov page je ena sama zmeda... ;)

p0ki ::

Kul, z veseljem bom prebral!
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

poweroff ::

tony1 - ja, sem jim pisal, naj dajo en malo večji gumb za download, pa naj preimenujejo file. Glede prvega so mi odgovorili nekaj v stilu da so to kontaktirali neke svoje tehnike, ampak je ful zakomplicirano/se ne da, glede drugega še čakam odgovor.
sudo poweroff

Kurzweil ::

@Matthai, hvala za knjigo in delitev, bom z veseljem prebral.

Praviš pa, da je to že tvoja 4. knjiga. Pa me zanima, katere so preostale tri in če lahko podaš naslove oz. celo linke, če je seveda izdano pod licenco cc... hvala tudi za to...

Baja ::

>Za božjo voljo, najti DL link na strani založbe je pa tudi triminutna operacija :| Poleg tega so še tako glupi, da niti imena fajla niso dali normalnega :))

lol, ja. sumin da je ime fajla slovenski prevod ;P

@Matthai hvala, ampak ne obljubim da bom prebral ;) pa tudi mene zanimajo prve 3

poweroff ::

Ime fajla je tak, kot so ga poslali iz tiskarne (kjer so delali postavitev). Pač, neko interno poimenovanje imajo in potem je to kar ostalo (jaz pa priznam, da na to tudi nisem bil pozoren).

Ostale knjige so pa tukaj: https://telefoncek.si/predavanja/
sudo poweroff

brbr21 ::

Pohvala za CC

Preletel na hitro...QL. Sedaj pa še poenostavljena slo verzija za v šole, splošno javnost? Slikanica? :)

tony1 ::

"Pohvala za CC"

Se pridružujem. Kapo dol.

cias ::

brbr21 je izjavil:

Pohvala za CC

Preletel na hitro...QL. Sedaj pa še poenostavljena slo verzija za v šole, splošno javnost? Slikanica? :)


Pa je slovenski prevod sploh smiseln? Itak je cela branža v angleščini, jaz še slovenskih Windowsov ne prenesem ker se je tako težko znajsti ko iščeš kakšne rešitve.

predi ::

poweroff je izjavil:

Knjiga je napisna v angleščini in izdana pod Creative Commons licenco. V PDF formatu prosto dostopna tudi na spletu, od koder jo lahko tudi povsem brezplačno prenesete. Za "paranoike": MD5 kontrolna vsota PDF datoteke je fcdc7021ed34dc9a15b4c34557449013.
Linki do knjige na zgornji strani trenutno mečejo 404.

Kurzweil ::

Se bojim, da če bi bila knjiga v slovenščini, da bi razumel precej manj... kar se kar rado zgodi pri kakšni strokovni literaturi... vemo, kako zagonetni znajo biti prevodi raznih vsebin, ki imajo svojo terminologijo... mnogokrat sploh ni pravih prevodov, ali pa so smešni... bi pa seveda to bilo zanimivo, kot literatura za mlajše...

Sindrom ::

Jaz tudi fašem 404, ko poskusim naložiti pdf.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

poweroff ::

Jaz sem šokiran.

Včeraj sem na založbo poslal mail, če lahko spremenijo ime datoteke.

In so mi danes sporočili da so to naredili.

In potem ugotovim kako.

Preprosto so zbrisali celoten star page in naredili novega - namesto, da bi samo naložili nov PDF in zamenjali link.

UN-BE-FUCKING-LIVEABLE.

Zdaj razmišljam, ali zadevo preprosto objavim na svoji spletni strani, ali ljudem na založbi skušam dopovedati, da to kar so naredili ni OK, ali pa je še kakšna tretja možnost... Anyway, na svoji spletni strani sem linke popravil, ampak tole je katastrofa.
sudo poweroff

tony1 ::

Verjetno strani ne popravljajo na roke, pač pa to delajo z nekim CMSjem in so najbolj navajeni stran pobrisati in na novo vpisati vsebino...

poweroff ::

Ja, točno to je problem. Čeprav vsi normalni CMSji omogočajo editing.

Zdaj pravijo, da ne znajo revertat nazaj... da bodo kontaktirali "računalničarje".
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam so šle vse e-knjige? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5011985 (9021) mp218
»

Branje knjig na tabličnih računalnikih

Oddelek: Strojna oprema
389647 (8338) enadvatri
»

EPUB vs PDF na tablicah, prodaja e-knjig

Oddelek: Pomoč in nasveti
455567 (5050) Gandalfar
»

Bralniki e-knjig (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5714122 (9198) Matev
»

Zastonj knjiga: Linux na namizju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13326243 (21201) Brane2

Več podobnih tem