» »

Ipad air 4 256 gb vs air 5 64 gb

Ipad air 4 256 gb vs air 5 64 gb

quadro933 ::

Zdravi. Ker se na Apple ne spoznam me zanima, kaj je bolje kupiti za cca 700 eurov? Air 4 256 gb ali air 5 64 gb? Ipad se bo uporabljal za gledanje Netflixa, internet, verjetno tudi za šolo (osnovna + srednja šola), verjetn bodo tud kakšne fotke gor.

Hvala

sfaljk ::

64 gb zna biti res malo. Sam bi vzel ipad 4 z več prostora.

zee ::

iPad Air 5 je boljša izbira. Novejši model z boljšim procesorjem in ostalimi drobnarijami. To pišem prav iz iPad Air 5. Prej sem imel iPad Pro 128 GB pa mi v šestih letih ni zmanjkalo prostora.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

shadeX ::

Sam imam še iPad iz 2017, 32GB verzijo in nimam problema s prostorom, delam pa vse (net, branje, gledanje, občasno igranje). Ga pa nimam za shranjevanje fotografij, kar je ključen podatek.


Če bo pa to tudi gaming naprava bo 64GB premal dolgoročno. Treba se je zavedat da bodo igre skoz bolj težke (razen če igraš Candy Crush). Npr Diablo Immortal, ko sem ga hotu dat na iPad zasede slabih 15GB :))

Prav tako se ne fokusiraj na ceno. Npr kaj je narobe s tem, pa je pol cenejši?

https://www.mimovrste.com/tablice-11-pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mirancar ::

air 5 ima 8gb rama in to je prakticno edina prednost, bo dlje casa podprt, če ti to kej pomeni, verjetno programi preklaplajo bolje
thunderbolt / usb4 ni prisoten kot na ipad pro m1, hitra sta oba dovolj

glede prostora, pa z 64gb jst nimam nekih tezav, ampak zaradi tega nimam gor cele zbirke fotk iz telefona, torej brez tega si iz netflixa lahko dam v offline mode dovolj serij in brisem sproti, pa nekaj iger sem sprobal ampak je bedno igrat na ipadu...

zee ::

Pa še to: iPad Air 5 ima USB-C, kar močno olajša polnjenje baterije. Sam sem svojega brez težav priključil na monitor s tipkovnico in miško. Z iPadOS 16 bo zadeva postala dober nadomestek za računalnik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mirancar ::

tudi air 4 ima USB-C konektor, ampak mi je zanimivo da ti deluje ekran z usb hub-om (miš+tipkovnica) ?
morda veš oz. lahko sprobaš kake limitacije so? ker listan je da nima thunderbolta/usb4 (40gbps) kot "ipad pro m1", ampak zgolj USB-C data 10gbps (air4: 5gbps)
ti dejansko deluje tudi docking? recimo nekaj takega: https://www.amazon.de/-/en/PowerExpand-...

zee ::

Imam monitor Dell S2722QC, na katerega sem obesil prastaro Applovo žičnato tipkovnico in Logitechovo miško. Sam USB-C kabel vključim in vse dela (znotraj omejitev iPadOS-a 15). Priključen iPad se tudi polni.

Enak setup imam za privatni in službeni M1 MacBook Pro. Milina.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mirancar ::

na kakšno resolucijo pa pade ipad ? teoretično ti 4k60 nebi smel delat. Morda 4k30 + usb 2.0 ? al maš mirror screena v 4:3 formatu?

quadro933 ::

Ok, cele zbirke fotk ne bom dal gor, kakšno forko, pa par iger, mal neflixa bi najbrž tud 64 gb požrr? Fora je,da je skoraj ista cena air 4 256 gb ter air 5 64g...

Han ::

Iz DE lahko dobiš 256 GB Air 5 za okrog 800 eur.

https://direkt.jacob.de/produkte/apple-...

mirancar ::

odvisno kere igre. če bojo bl te 2D igre, pol ni problem, so pod 1GB velke. Če boš igral diablo al neko "AAA" title, pol bo morda to edina "AAA" igra ki bo gor
netflix je itak streaming, sam če greš nekam kjer ni interneta si recimo za 10-20GB daš v offline in bi to moralo zadostovati. npr. tle mam 7 delov neke 50 minutne serije: 4.31gb in 8 delov ene druge 5.57GB
torej komot preživiš, "enepar" fotk ni nič, jih maš komot 1000+ gor pa bo to vzelo recimo 2-4GB če niso compressane (direkt iz telefona)

zee ::

mirancar je izjavil:

na kakšno resolucijo pa pade ipad ? teoretično ti 4k60 nebi smel delat. Morda 4k30 + usb 2.0 ? al maš mirror screena v 4:3 formatu?


Naredi mirror s črnimi pasovi na levi in desni strani. Resolucija pa definitivno ni 4k ampak nekaj vmes.

quadro933 je izjavil:

Ok, cele zbirke fotk ne bom dal gor, kakšno forko, pa par iger, mal neflixa bi najbrž tud 64 gb požrr? Fora je,da je skoraj ista cena air 4 256 gb ter air 5 64g...


Google Photos pa je mir. Za Netflix in ostale pretočne storitve pa je prostor manj pomemben.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programske novosti iz Appla: macOS 13, iOS 16, iPadOS 16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
558750 (4587) PINki
»

Apple predstavil iPhone 13 in nove ipade ter ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5515779 (6118) buttcrack
»

Applova pomladna predstavitev: čip M1 v vsako stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7920692 (15272) Step2en Wolf
»

Applove novosti, ki niso iPhone: Watch, iPad in storitve

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
185110 (3322) MrStein

Več podobnih tem