» »

PLEX Direct Play - nekateri filmi se zatikajo

PLEX Direct Play - nekateri filmi se zatikajo

bastadu ::

Do sedaj sem za streamanje filmov iz Synology NASa uporabljal Kodi + Shiled, sedaj sem pa zaradi boljše podpore za Dolby Vision poskusil še Plex. Zadeva je super enostavna in zelo dobro zgleda, sem si že u nulo uredil knjižnico, saj sem bil prepričan, da bom z njim v celoti nadomestil Kodi. Ampak sedaj opažam, da mi Plex nekatere filme, ki jih Kodi predvaja bp, ne predvaja čisto tekoče. Uporabljam samo Direct Stream (Transcoiding v Plexu sem izklopil), itak mora Shield to prebaviti za šalo. Ali je še kakšna druga fora v Plexu, da bi mi predvajalo vse datoteke isto tekoče kot v Kodiju?

rejven ::

Audio transcoding pust vklopljeno, shield ne prebavi vsega kar pade s travnika, mogoč je kle problem. Drugač pa...

bastadu ::

V nastavitvah Plexa najdem samo opcijo za izklop transcodinga za video, ne pa tudi za audio transcoding ... Sicer pa tako kot sem napisal, filmi, ki v Plexu štekajo, v Kodiju ne štekajo, pa Kodi dvomim da ima kakšen transcoding za karkoli ...

robertus23 ::

Ali predvajaš preko Wi-Fi ali preko kabla? Preko Wi-Fi včasih šteka
A si slučajno na Shieldu naredil update na SHIELD Experience Upgrade 9.0(android 11)? Težave s to posodobitvijo - tudi Plex

Zgodovina sprememb…

AmokRun ::

Pa ti plex pri teh filmih dela transcoding ali ne? Poglej v dashboard.
Pa Direct Play in Direct Stream ni isto. Pri streamu ti plex pretvarja container npr. iz .mkv v .mp4.

Shiled uporabljaš samo za klient ali imaš tudi plex server gor?

Lahko probaš še Plex for Kodi.

bastadu ::

Predvajam preko 1Gb kabla. Da, na Shiled-u imam zadnjo verzijo EU 9.0. Sem slišal za težave z zadnjim updejtom in Plex-om, ampak kolikor berem, so težave če imaš Plex Server nameščem na Shiledu, ki ga pa imam jaz na NASu, na Shiledu je samo klient aplikacija ...

AmokRun je izjavil:

Pa ti plex pri teh filmih dela transcoding ali ne? Poglej v dashboard.
Pa Direct Play in Direct Stream ni isto. Pri streamu ti plex pretvarja container npr. iz .mkv v .mp4.

Shiled uporabljaš samo za klient ali imaš tudi plex server gor?

Lahko probaš še Plex for Kodi.

Ne dela transcoding, lepo piše da gre preko Direct Play. Na Shieldu imam samo klienta ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

robertus23 ::

Kolk sem jaz sprobal preko Plex predvajat formate v DV mi nič ni štekalo tudi po posodobitvi enako nisem opazil kakšnega štekanja pri HDR formatu -velikosti preko 70GB,mam pa druge težave s Shieldom( ne dela aplikacija Mega Tv)

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Kateri Nas imaš?
mat

bastadu ::

DS716+

mat11 ::

Potem bi mogel biti dovolj močen. Na šibkejših zna zanikati kljub vklopljenem passthrough.
mat

bastadu ::

Ja za streamanje je seveda dovolj močan, saj Kodi iz istega NASa predvaja bp med tem ko isti film na Plexu ni tekoč ...

AmokRun ::

Si probal plugin za kodi? Ti tam tudi šteka?

bastadu ::

Nisem, bom poskusil.

AmokRun ::

Imaš tudi app za windows/mac, ki podpira direct play. Če ti tukaj normalno dela je očitno problem v shiledu.

https://www.plex.tv/media-server-downlo...

mat11 ::

Imam Nas Qnap Ts230 in preko Kodija mi požre kar koli mu dam in prenese 1mbit linija. Preko Plexa pa ravno ne. Preko Plexa se bolj malo gleda oziroma se gleda ne tako kvalitetne filme in gre.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

eventyrer ::

podnapise, ki so vgrajeni v video, izklopi.

najbrž je narejeno tako da ti jih burn-ina v video, tako da pač ne deluje direct stream ampak ti video dejansko transcoda saj mora podnapise zapečt v sliko (jih ne dobiš čez kot tekstualni file da bi ti jih končni device vgradil).

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Potem dodam videu podnapise v obliki srt oziroma datoteke?
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

akulp ::

Če se smem malo priključiti debati...

Sam uporabljam Plex na WIN mašini, kjer imam server, Samsung TV s Plex app-om, pa je klient. Mučita me dve zadevi.

1.
Tudi sam ugotavljam, da kak film šteka. Predvsem 4k, HDR sploh konkretno. Kot že zgoraj napisano, tudi sam sumim wifi, ne vem pa, kako bi lahko ugotovil, če je res težava v prešibki povezavi. Kabla ne morem tako na hitro potegniti, zato bi rad ugotovil, če je res problem mreža. Če v Plexu odprem tisti info screen, ki ga ponuja Samsung, ni videti nobenih izpadov mreže (gledam dropped frames - prilagam spodaj screen).

https://ibb.co/Rvwn1kH

2.
Drugo, kar pa sem opazil, pa je, da pri določenih filmih podnapisi zaostajajo. Tudi če ga predvajam preko Plex WEB vmesnika, direktno v browser-ju na mašini, kjer je nameščen Plex server. Torej, ni povezano z mrežo.
Če ta isti film predvajam v WIN (ne glede na uporabljen app) zadeva deluje bp.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

meho7 ::

4k high bitrate filmi tudi preko kabla stekajo ker je port omejen na 100mega
Mogoce poskusi kaj takega?

AmokRun ::

Cannot direct play with protocol: http, codec: hvec. Reason: Stream count exceeds 30 streams

V mkv datoteki je verjetno en kup vdelanih podnapisov, zato ti plex pretvarja v mp4.
Pa še audio ti pretvarja iz truehd v aac, ker ga samsung verjetno ne podpira.

Za take stvari se uporablja tdarr.
https://tdarr.io

Ganon ::

meho7 je izjavil:

4k high bitrate filmi tudi preko kabla stekajo ker je port omejen na 100mega


Ne drži. Hitrost je 1000 Mbps, kar lepo prikazuje tudi v meniju. Govorim za zadnji Shield Pro. Ga ni filma, ki bi se zatikal, imam pa žično povezavo in direct play s PC-ja.

akulp ::

meho7 je izjavil:

4k high bitrate filmi tudi preko kabla stekajo ker je port omejen na 100mega
Mogoce poskusi kaj takega?


Meni recimo Netflix app: Connection Speed na Samsung TVju pokaže 104 Mbps, kar je ekvivalentno moji liniji. :)

Kar pa jaz ne bi povezoval s tem, kako hitra/zanesljiva je potem mreža, torej povezava PC (Plex Server) -> TV (Plex klient).
Lukcc

cordoba ::

Meni je pomagalo, da sem tv povezal wireless, seveda 5 ghz. Prej na kablu, mi je npr ob gledanju UHD filmov štekalo, oz bil je buffer vsake toliko časa. Imam pa 65 c1 oled, povezava pa 200/40..

Ganon ::

cordoba je izjavil:

bil je buffer vsake toliko časa


Za to je bil kriv hrošč.

njyngs ::

Ganon je izjavil:

cordoba je izjavil:

bil je buffer vsake toliko časa


Za to je bil kriv hrošč.

do tell more

Ganon ::

Če pobrskaš po internetu, boš opazil, da je veliko ljudi imelo enake težave. Brez razloga je med ogledom nalagalo vsebino in včasih izpisalo opozorilo, da je povezava preslaba, čeprav ni bila. Tudi mene je nekajkrat razjezilo, pomagal je ponovni zagon. Zdaj so to očitno rešili, ker ni več nobenih težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plex Server (Win) - > predvajanje na Samsung TV App

Oddelek: Zvok in slika
7799 (168) DamijanD
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828146213 (10542) ruski76
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363976 (9183) Han
»

Plex Media Server

Oddelek: Zvok in slika
475987 (1767) Nikonja
»

Mini PC kot Media server

Oddelek: Kaj kupiti
374413 (3469) mile

Več podobnih tem