» »

Nakup novega vozila (in kasnejša prodaja starega)

Nakup novega vozila (in kasnejša prodaja starega)

no99 ::

Pozdravljeni,

Drug teden bom verjetno kupil novo vozilo.
Stari avtomobil je še registriran do sredine novembra.

Novo vozilo bi rad registriral in zavaroval s polnim bonusom, ki ga imam na sedanjem vozilu.
Ker se ne bi rad ukvarjal s prodajo starega (preprosto za to nimam živcev) imam možnost, da vozilo dam kolegu, ki ga proda v mojem imenu.

Prosim, če kdo ve kako naj se tega postopka lotim.

Informacije, ki sem jih do sedaj izbrskal so:
- avtomobil zapeljem do kolega in mu napišem pooblastilo za nadaljno prodajo mojega vozila
- pred nakupom novega vozila naredim odjavo starega in si uredim vračilo zavarovanja in cestnine (drobiž ampak bolje kot nič)
* povem lokacijo vozila (baje je to obvezno) in deponiram tablice za 30 dni (kaj pa, če se avtomobil v 30 dneh ne proda?)
* kako je s prometno starega vozila ... jo zgubim ob odjavi?
- kupim novo vozilo, ga registriram in na podlagi papirjev, ki sem jih prejel ob odjavi starega, vozilo zavarujem s polnim bonusom
* ko kolega najde kupca naredim kupoprodajno pogodbo, in s kupcem (in verjetno s staro prometno) naredim prodajo na šalterju za registracijo

Sem postopek razumel pravilno? Je kakšen catch, da moram na kaj extra paziti? Rad imam, da je vse kot mora biti ... brez nekega "palamudenja".

Najlepša hvala za vse odgovore.
  • spremenil: no99 ()

HotBurek ::

Nisem 100%, ampak če boš star avto odjavil iz prometa (grejo tablice in prometna), bo potem to dodatni strošek, ko bo kupec želel ta avto spravit na cesto (ponovna prijava, nove tablice). To se kao ne dela; ponavadi nov lastnik kar obdrži tvoje tablice, dobi pa novo prometno.

Mogoče je opcija, da prvo za stari avto skleneš novo zavatovanje, ki je na minimumu (samo AO+ al kaj je že) in plačaš 100%, pri novem pa potem uveljaviš bonus/bonifikacije.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

no99 ::

HotBurek je izjavil:

Nisem 100%, ampak če boš star avto odjavil iz prometa (grejo tablice in prometna), bo potem to dodatni strošek, ko bo kupec želel ta avto spravit na cesto (ponovna prijava, nove tablice). To se kao ne dela; ponavadi nov lastnik kar obdrži tvoje tablice, dobi pa novo prometno.

Mogoče je opcija, da prvo za stari avto skleneš novo zavatovanje, ki je na minimumu (samo AO+ al kaj je že) in plačaš 100%, pri novem pa potem uveljaviš bonus/bonifikacije.


Prometno itak dobi kupec novo .. tako da strošek definitivno ima.
Kar se pa tablic tiče se pa te deponirajo za mesec dni. Če se v tem času avto pač ne proda .. pa jebiga ... strošek novih tablic.

To, da spet registriram star avto, samo zaradi prodaje ... se mi zdi brez veze in neko palamudenje... ne vem.

TESKAn ::

Ne moreš menjat staro za novo? Res dobiš manj, kot če bi ga sam prodajal, odpade pa vsak cirkus s prodajo starega. Za zavarovanje novega se pa zmeni na zavarovalnici, da ti ga bodo zavarovali tako, kot je bilo prejšnje - jaz sem dobil praktično isti znesek zavarovanja, da sem odjavil prejšnji avto je bilo pomembno samo v tem, da dobiš nazaj sorazmeren delež premije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

m0LN4r ::

Se strinjam, ce noces cirkusa gres staro za novo in basta, zgodba zakljucena.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Stikalo ::

Ti si zakompliciral. Če ti ni všeč palamudenje daj staro za novo.

Imaš pa definitivno manj sitnosti, če je avto registriran ob prodaji. Če boš drugi teden kupil novi avto, stari je pa še toliko časa registriran, pojdi v akcijo.. poslikati starega in takoj na splet.. :D Oz kakšne par dni prej.. mogoče ga prodaš v enem tednu...

Mislim, jaz ponavadi prodam avto tako, da dam boljšo ceno kot drugi in prodam v parih dneh :D drugače ti pač itak zgublja ceno in ti živce..

profii ::

najbolje da se obrneš na svojega zavarovaljega agenta. Mogoče ti uredi tvoj popust za oba avta, glede na to da bo staro zavarovanje poteklo čez dober mesec. Tačas imaš oba avta pisana in zavarovana na sebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5625212 (9227) johanblond
»

prepis avta

Oddelek: Na cesti
144105 (3706) tomazic89
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530993 (10710) smacker
»

Registracija

Oddelek: Na cesti
91899 (1636) simone
»

prepis vozila itd stroški

Oddelek: Na cesti
1710693 (10150) turist1

Več podobnih tem