» »

Prevrat v EKWB

Prevrat v EKWB

1 2
3
»

vibo67 ::

cortez je izjavil:

Kako je mogoče, da je EKWB podpisal 6-mestno vsoto na letni bazi z J2centom ?

Ne vidim efektive, glede na to, da j2c pokrije samo 10% prodajnega asortimenta.

Koga naj bi sploh nagovarjal ?


Za take očitno majo, njihovi lastni zaposleni so jih pa zadnja briga. Kot pravim, gniloba vodstva, kar jih je tudi pokopalo. Za JayzTwoCents sem že od samega začetka vedel da je podkupljen, škoda mi je edino za tiste ki so mu nasedli. Tudi drugače je EKWB znan po korupciji in podkupovanju, kar je omenjal že Gamers Nexus v svojem prvem videu (tudi njega so poskušali podkupiti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vibo67 ()

brbr21 ::

EWKB...v štirih črkah povzetek slovenskega(-celjskega) upravljanja podjetij.

Večina (ampak res VEČINA!!!!) slo managementa ne dojema, navkljub vsem faksom, MBAjem, visokoletečim izobraževanjem, titulam, da so ljudje NAJVEČJI asset vsakega podjetja. Ne stene, ne produkti, ne logo na strehi, ne.... Zato se iz tega ne delaš norca!
Prepogosto ostane v maloposestniških glavah fevdalistična mentaliteta (sploh še v primeru mgmt in lastništvo v isti osebi) - I OWN YOU in jaz sem najpametnejši! Bo potrebno še kar nekaj generacij za preklop miselnosti. In NE, ni 50 let socializma glavni problem. Slovenci smo zgodovinsko vedno bili hlapci/mali kmetje/delavci, ergo ne obstaja kultura lastništva/upravljanja in takoj ko nekdo stopi na drugo stran verige žal dobi občutek da drži boga za jajca.

Škoda, SLO je sicer kar precej dobra valilnica tehnoloških idej (besede znanca, avstrijca, top-managerja ene največjih IT firm na svetu).

SambaShare ::

Invictus je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Je v Sloveniji tudi opcija, da se terja lastnike d.o.o.? Recimo kot omenja GN, da za izgube EKWB USA, terjali EKWB SLO, ali celo lastnike. Je v zakonodaji taka opcija?

Zato pa je d.o.o. Omejena odgovornost...

Lahko jih sicer tožiš zaradi poslovne škode, sam dvomim, da lahko to dokažeš...


Škoda, bi skoraj raje imel ameriško verzijo. Vsake toliko koga po prstih, ne pa da je odpiranje in pošiljanje d.o.o v stečaj praktično folklora.

brbr21 ::

Invictus je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Je v Sloveniji tudi opcija, da se terja lastnike d.o.o.? Recimo kot omenja GN, da za izgube EKWB USA, terjali EKWB SLO, ali celo lastnike. Je v zakonodaji taka opcija?

Zato pa je d.o.o. Omejena odgovornost...

Lahko jih sicer tožiš zaradi poslovne škode, sam dvomim, da lahko to dokažeš...

Smo pred leti imeli svetovni! unikum od clusterfuck zakona (v izvedbi Nina Plavšak+Mitja Gaspari, po naročilu politike in €€€), ki je d.o.o. izenačil z s.p. Rezultat precej samomorov in tožba pred ESČP. Normalno je, da lahko management tožiš za nevestno/škodljivo/nezakonito upravljanje, ne pa da lastnik odgovarja enako kot s.p.

mn ::

SambaShare je izjavil:

Je v Sloveniji tudi opcija, da se terja lastnike d.o.o.? Recimo kot omenja GN, da za izgube EKWB USA, terjali EKWB SLO, ali celo lastnike. Je v zakonodaji taka opcija?


Da, obstaja, isci "Spregled pravne osebnosti"

https://data.si/blog/spregled-pravne-os...

Kakor wsem iz videa razumel je logika precej podobna kot opisujejo za ZDA. Problem je samo hitrost in ucunkovitost sodisc.

Invictus ::

brbr21 je izjavil:

ne pa da lastnik odgovarja enako kot s.p.

V Avstriji je to čisto normalno. Pa še kje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Ne, ni - ravno to je tisti "limited" v imenu, v kateremkoli jeziku že je

scipascapa ::

''Jaz bi najbrž naredil isto. Takoj, ko bi zavohal, da firma ne prinaša več dobička, ni spumpal denar ven, dobaviteljev ne bi plačal, in vrgel firmo v stečaj. Zraven pa ustanovil novo, prezaposlil uporabne zaposlene in odkupil lastnino stare firme iz stečaja... Zraven pa še pokasil nekaj denarja privat... Pa še dobro bi izpadel javno, ker sem kot bivši lastnik poskrbel za zaposlene, ki bi šli drugače na borzo. Sam tistemu presstitutu na Financah je treba dati malo kuvertico, pa napiše lepo zgodbico. ''

Zapor 10 let takoj....pri nas je sistem preblagi....in zato smo tam kjer smo....na dnu.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

A vse to pomeni, da lahko končajo v stečaju? Samo hitro vprašanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

scipascapa je izjavil:

''Jaz bi najbrž naredil isto. Takoj, ko bi zavohal, da firma ne prinaša več dobička, ni spumpal denar ven, dobaviteljev ne bi plačal, in vrgel firmo v stečaj. Zraven pa ustanovil novo, prezaposlil uporabne zaposlene in odkupil lastnino stare firme iz stečaja... Zraven pa še pokasil nekaj denarja privat... Pa še dobro bi izpadel javno, ker sem kot bivši lastnik poskrbel za zaposlene, ki bi šli drugače na borzo. Sam tistemu presstitutu na Financah je treba dati malo kuvertico, pa napiše lepo zgodbico. ''

Zapor 10 let takoj....pri nas je sistem preblagi....in zato smo tam kjer smo....na dnu.

Pri gradbenih firmah nekaj najbolj normalnega.

Ustanoviš firmo, narediš novogradnje, ko prodaš, zapreš firmo. Niti stečaja ne rabiš... Sam pozitivno nulo...

Ni reklamacij, ni garancije, lastnik ima mir...

Pol se pa toži z njim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jeremenen ::

Manjka še sam, da Netflix posname nadaljevanko o teh klovnih:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeremenen ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodana vrednost EKWB izdelkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
756037 (495) Okapi
»

EKWB potrdil težave z likvidnostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8412508 (1596) tiborrr
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6011046 (6216) Pennywis3
»

Leseno ohišje: Taurean, 22L (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
41084405 (49607) bluefish
»

Vodno hlajenje razlika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222810 (2305) Janac

Več podobnih tem