» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
50 / 50
»
»»

Patrik0 ::

Zdravo,
kako se pa to kaj instalira in nastavi tale wireguard da bi kaki eon ali neo tv delala bolje in tekoce brez prekinitev? Ima kdo kaka navodila ali kaj pdoobnega? Imam doma drugace unifi naprave (u6 lite dostopne tocke, switch in usg). Ksko aktivirat in nastavit wireguard? Internet pa ni gre preko starlinka.

Daniel ::

Za USG ti žal ne morem nič pomagati. Pa tudi v osnovi je tole bilo bolj mišljeno, da bi se pač iz remote lokacije povezal domov in preko tistega poganjal TV. Če je starlink tvoj osnovni dostop, potem niti tukaj nimaš kaj poskušati. Mogoče edino, če bi se sam povezal k komu drugemu. Ampak kot je že bilo rečeno je efekt vprašljiv. Najbolj bi pomagalo, če bi bil v samo aplikacijo vgrajen kakšen buffer, da ji ne bi takoj zmanjkalo materiala za predvajanje, če se podatki kje ustavijo ampak to je v domeni razvijalcev.

fitipaldi ::

Zdravo
V petek so mi napeljali telekom optiko. Zdaj baje mora priti od telekoma tehnik, da namontira pretvornik, predno pride tehnik od telemacha z modemom.
A mogoče kdo ve koliko časa se čaka, da telekom pride z pretvornikom?
Hvala

ruski76 ::

fitipaldi je izjavil:

Zdravo
V petek so mi napeljali telekom optiko. Zdaj baje mora priti od telekoma tehnik, da namontira pretvornik, predno pride tehnik od telemacha z modemom.
A mogoče kdo ve koliko časa se čaka, da telekom pride z pretvornikom?
Hvala

Pri meni je ta kalvarija trajala 6 mesecev - torej do prijave na Telemachu, do vzpostavljenega in delujocega paketa :o Bodi pozoren se na to, da ti Telemach ne bo dal hitrosti interneta, kot ce bi imel njihovo optiko, temvec precej manj, zaradi gostovanja (pri Eon oremium to pomeni 600/40,namesto 1000/200...

fitipaldi ::

6 mesecev??? Zakaj pa tolk časa?

skumpl ::

fitipaldi je izjavil:

Zdravo
V petek so mi napeljali telekom optiko. Zdaj baje mora priti od telekoma tehnik, da namontira pretvornik, predno pride tehnik od telemacha z modemom.
A mogoče kdo ve koliko časa se čaka, da telekom pride z pretvornikom?
Hvala

Pretvornik so pri nas namontirali v roku enega tedna, operater pa je prišel priklopit v roku dveh-treh tednov. Glede na to, da trenutno ni sezona dopustov, bi lahko bilo hitreje. Sem pa že slišal za zgodbe, da TS zanalašč zavlačuje če uporabnik ni njihov naročnik.

fitipaldi ::

Obljubili so 1000 prenosa

ruski76 ::

fitipaldi je izjavil:

6 mesecev??? Zakaj pa tolk časa?

ker so "mojstri" 😂

fitipaldi je izjavil:

Obljubili so 1000 prenosa

Meni so rekli, da Eon premium preko telekom optike le 600/40,in zgolj toliko imam. Bos videl, ce bos res dobil. Sicer ti pa mora vse v pogodbi pisat - obvezno prebrat pred podpisom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ruski76 ()

Zupee ::

fitipaldi je izjavil:

Obljubili so 1000 prenosa


Nevem kakšno pogodbo so ti pripravili, samo EON Premium s priklopom na Telekom optiko je hitrost takšna kot je ruski76 napisal. Gpon ali coax je hitrost 1000/200.

Za Telekom optiko pa piše že v splošnih pogojih na spletni strani, kakšne so hitrosti.

strom_15 ::

Zupee je izjavil:

fitipaldi je izjavil:

Obljubili so 1000 prenosa


Nevem kakšno pogodbo so ti pripravili, samo EON Premium s priklopom na Telekom optiko je hitrost takšna kot je ruski76 napisal. Gpon ali coax je hitrost 1000/200.

Za Telekom optiko pa piše že v splošnih pogojih na spletni strani, kakšne so hitrosti.


Ni res samo na optičnem omrežju Telemach imaš 200 mbps v uploadu. Na coax je upload pri EON Premium paketu 100 mbps v uploadu.

KTr1sk ::

Verjetno se ne splača menjat iz NeoC na Telemach premium, eno leto bi bilo ceneje, drugo leto pa dražje kot na Telekomu (pa še na Telemachu ne moreš imeti več kot 1 aplikacijo za android TV)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zupee ::

KTr1sk je izjavil:

Verjetno se ne splača menjat iz NeoC na Telemach premium, eno leto bi bilo ceneje, drugo leto pa dražje kot na Telekomu (pa še na Telemachu ne moreš imeti več kot 1 aplikacijo za android TV)


Cenovno je načeloma odvisno od naslova (možnosti priklopa).

Če direktno primerjaš, EON na Telekom optiki in NEO C je povprečni mesečni strošek vezave podoben. Pa to z aplikacijo, kar si omenil, kdo pa ima realno v gospodinjstvu 4+ TVje? 2 EON boxa sta vključena v ceno, ne spomnim se iz glave, samo mislim, da vsaj 2 lahko povežeš s Smart app-om.

V primeru, da gre za Telemach optiko, je cena EON občutno cenejša.

Daniel ::

1 Smart TV app je.

link_up ::

Mah trapasti so...kaksen box, app naj dajo tolikokrat kot zelis...kdo ima sploh se samo en TV? Skoraj v vsaki sobi je...5 jih takoj najdes. Lahko bi nekaj pripravili za take narocnike, ne pa da moras za 70e na mesec carat, da dobis sliko na tv.
In and Out

PrimozR ::

Jah, 5 TV-jev v eni bajti, 5 v drugi, 5 pri kolegih, vse to za 70 € :)

KTr1sk ::

Zupee je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Verjetno se ne splača menjat iz NeoC na Telemach premium, eno leto bi bilo ceneje, drugo leto pa dražje kot na Telekomu (pa še na Telemachu ne moreš imeti več kot 1 aplikacijo za android TV)


Cenovno je načeloma odvisno od naslova (možnosti priklopa).

Če direktno primerjaš, EON na Telekom optiki in NEO C je povprečni mesečni strošek vezave podoben. Pa to z aplikacijo, kar si omenil, kdo pa ima realno v gospodinjstvu 4+ TVje? 2 EON boxa sta vključena v ceno, ne spomnim se iz glave, samo mislim, da vsaj 2 lahko povežeš s Smart app-om.

V primeru, da gre za Telemach optiko, je cena EON občutno cenejša.


66€ NeoC in 4xTV, imel sem 5tv, sicer sam uporabljam samo en TV, starši imajo pa spodaj skoraj v vsaki sobi en TV :P in je super, ker ni nobenih dodatnih škatel zraven TVja.

KTr1sk je izjavil:

Zupee je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Verjetno se ne splača menjat iz NeoC na Telemach premium, eno leto bi bilo ceneje, drugo leto pa dražje kot na Telekomu (pa še na Telemachu ne moreš imeti več kot 1 aplikacijo za android TV)


Cenovno je načeloma odvisno od naslova (možnosti priklopa).

Če direktno primerjaš, EON na Telekom optiki in NEO C je povprečni mesečni strošek vezave podoben. Pa to z aplikacijo, kar si omenil, kdo pa ima realno v gospodinjstvu 4+ TVje? 2 EON boxa sta vključena v ceno, ne spomnim se iz glave, samo mislim, da vsaj 2 lahko povežeš s Smart app-om.

V primeru, da gre za Telemach optiko, je cena EON občutno cenejša.


66€ NeoC in 4xTV, imel sem 5tv, sicer sam uporabljam samo en TV, starši imajo pa spodaj skoraj v vsaki sobi en TV :P in je super, ker ni nobenih dodatnih škatel zraven TVja. Aja pa še ni pomembno, če je veliko switch-razdelilcev ni potrebno, da gre direkto kabel iz modema v TV
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

misek ::

KTr1sk, a prav vidim da je 1.5€ dodatna TV aplikacija?

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daniel ::

PrimozR je izjavil:

Jah, 5 TV-jev v eni bajti, 5 v drugi, 5 pri kolegih, vse to za 70 EUR :)


Pri nas imamo 6 tv sprejemnikov, sicer že malo v letih, in dodatno ima še kolega, ki mu delim internet 3 sprejemnike (brez ogleda za nazaj). Nima druge opcije oz. zadnje leto bi najbrž lahko izbral 5G od A1 in njihov tv ampak ni potrebe. Dela vse, je pa potrebno biti malo kreativen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

ttommy ::

Zdravo, prosim, če mi kdo napiše kako bi lahko zbrisal eno napravo, ker imamo polno zasedene EON naprave. Rad bi dal na nov telefon- na starem še dela.
Gamer

rimljan ::

vcasih si to uredil v mobile aplikaciji ali s klicem na helpdesk...
rimljan

Djole ::

ttommy je izjavil:

Zdravo, prosim, če mi kdo napiše kako bi lahko zbrisal eno napravo, ker imamo polno zasedene EON naprave. Rad bi dal na nov telefon- na starem še dela.

Jaz to pocnem v appu moj telemach.

ttommy ::

Točen naslov, prosim.
Gamer

Djole ::

ttommy je izjavil:

Točen naslov, prosim.

Aplikacija je "Telemach Slovenija", se prijavis/registriras(za to mislim da potrebujes stevilko pogodbe/kupca).
V aplikaciji cisto spodaj izberes storitve, nato desno zgoraj televizija, se enkrat televizija, poskrolas dol kjer imas opcijo "aplikacija eon", tukaj imas prikazane vse naprave, kjer imas eon mobilni app aktiviran.

bemfa ::

Gre tudi preko spletnega portala: https://telemach.si/account/signin
Pri paketu razširiš 'vaše storitve', izbereš 'Televizija' in 'Aplikacija EON': https://telemach.si/account/service-det...
In pobrišeš odvečne naprave (omejitev je brisanje 2 naprav na mesec, za več je treba poklicat).

ttommy ::

Aha- zdaj sem našel, včasih je bilo bolj enostavno. Najlepša hvala!
Gamer

duh1 ::

A se na EON box da kako spreminjati audio ton? Konkretno me zanima za Eurosport 2 in Eurosport 4K (Pri Eurosport 1 sem opazil, da ne ponuja več srbskega tona, ampak samo angleški). Namreč pri Philips TV s conax lahko pri Eurosport 4K izbiram med večimi jeziki audio tona, pri EON box mi pa to nikakor ne uspe.

MrStein ::

A ni nekdo malo prej to napisal?
V nastavitvah eon box-a med jeziki bi naj bilo.

Na tv je res bolj preprosto in priročno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Torej:

- EON app (recimo s tipko za TV kanale)
- Nastavitve (čisto levi nivo menijev, torej trikrat tipka levo in nekajkrat dol)
- Jeziki
- Jezik programa* ( dve izbiri sta: prvi in drugi)
- tam izberi želen jezik iz spiska nekaj desetih
- nazaj
- preklopi na en drug kanal
- preklopi nazaj na prvoten kanal

* ali podobno, ne vem na pamet točno ime menija

Za primerjavo, isti postopek na TV:
- pritisni tipko audio
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

duh1 ::

To sem že probaval, pa ne gre. Oz. gre pri kanalih, ki so DVB-C (npr. SK HD). Do nedavnega je bil Eurosport 4K DVB-C in je šlo, zdaj je pa IP in ne gre več (Tudi Eurosport 1 in 2 sta IP). To mi je res nerazumljivo, ker na TV ali pa na D3GO lahko spreminjaš audio, na EON box, ki naj bi bil oh in sploh, pa ne. In pa kaj je sploh fora, da so eni kanali DVB-C, eni pa IP?

w4nkst4 ::

rad bi preizkusil eon in me zanima kje imajo zalogo eon prepaid? in glede cene me zanima nekje je 14.50 nekje pa 29.90€? ali se je to podrazilo x2?

jezek05 ::

..jaz sem ga dobil v Šparovi trafiki. imeli so akcijo 50% ceneje zato je bila cena 14,50 €. če ni več akcije je pa redna cena 29,90 €..

w4nkst4 ::

ja podrazli so 100% prasci...kje pa je ta spar trafika?
««
50 / 50
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24234981 (789) mat_ko
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15449470 (1224) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32960295 (2180) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341139381 (11172) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311244 (5636) Daniel

Več podobnih tem