» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
48 / 50
»»

Daniel ::

Ne bo kar tako delalo, ker so vsi modemi vpisani v sistem in tudi če ga kupiš si ne boš imel z njim kaj začeti.

Odvisno od lokacije,konfiguracije terena, razdalje, Wifi opcija do druge lokacije ne pride v poštev?

misek ::

Ena rešitev je tudi, da ti nekdo "posodi" modem, če ga ne uporablja. Ker tudi taki se najdejo.

Likalnik ::

kot rečeno...probal sem s svojim domačim modemom in zadeva dela....
res pa je kot ste napisali...še vedno obstaja možnost, da ne bo delalo...kot rečeno...na mojem domačem modemu plačujem naročnino in mogoče zato zadeva dela....ta v oglasu pa najverjetneje ne plačuje naročnine in modem ni več zaveden v sistem oziroma ne vem.

cena na Bolhi je 20€....nekako sem pripravljen reskirati teh 20€ in upam na najboljše.

wifi opcija ni mogoča, ker govorimo o drugem kraju.

misek je izjavil:

Ena rešitev je tudi, da ti nekdo "posodi" modem, če ga ne uporablja. Ker tudi taki se najdejo.


ja sej...ta iz Bolhe mi ga bo za nedoločen čas posodil za 20€:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

misek ::

Ta iz bolhe zagotovo ne bo deloval. Moraš dobiti enega, ki je v uporabi.

bastadu ::

Kake ideje imate eni, da vam bo delal modem kupljen na Bolhi in prodajalec modema bo tebi plačeval naročnino za free internet :))
Raje daj teh 20€ za dobrodelne namene ...

5erson ::

A kdo pogreša funkcijo "continue watching" na EONu? To je v bistvu edina stvar, ki jo zelo pogrešam pri prehodu iz T-2. Morda, če se nas več uporabnikov zbere in damo prošnjo da to omogočijo bi bili morda uslišani.

Likalnik ::

bastadu je izjavil:

Kake ideje imate eni, da vam bo delal modem kupljen na Bolhi in prodajalec modema bo tebi plačeval naročnino za free internet :))
Raje daj teh 20€ za dobrodelne namene ...


ne bo jo meni plačeval...to mi je jasno....zamenjal je paket in so mu dali nov modem...in ta mu je ostal...kar je čudno, ker ponavadi Telemach vse stare modeme vzame nazaj...kako to, da ga njemu niso vzeli ne vem.

bastadu ::

Včasih ga pač ne vzamejo nazaj (če je star in bi pri njih tako ali tako romal v smeti) ali pa ga pozabijo vzeti ... Če mu zamenjajo modem, morajo tako novega prijaviti v sistem in hkrati starega odjavijo in ne bo več deloval ...

Daniel ::

Tako kot so dejali, če ti je res taka nuja potem raje preveri kateri operater ima soliden LTE na lokaciji (mogoče HOT opcija preko A1 omrežja) in uporabi tisto za internet. Vse drugo bo stran vržen denar. Ali pa dober sosed, ki ti bo delil svoj Wifi. Če se ljudje lahko zmenijo je za vse dovolj.

PrimozR ::

RockyS je izjavil:

Ne, ker eon daljinec nima smart tv funkcij (netflix,plex...) oz funkcionalnosti Vidaa OS.

Res mi ni jasno kako samo en gumb ne deluje :/

AFAIK je EON daljinec itak RF, torej ne IR. Kako je s Hisensovim?

RockyS ::

Pojma nimam, ampak kaj bi to imeli veze, da samo ENA tipka (oz funkcionalnost) ne deluje? Kot rečeno, številčnica deluje, glasnost deluje, vrtenje naprej/nazaj deluje, meniju delujejo... a premikanje po programih (gor/dol) pa ne.

sirotka ::

Razmišljam o prehodu iz Telekoma na Telemach. Do zdaj večni naročnik, tako da imam poleg neo platforme le še nekaj izkušenj s T2-jem. Kakšen je TV vmesnik na telemachovi IPTV? Sem bil včeraj v njihovem centru in niso imeli daljinca, da bi sam malo sprobal (da jim je škatla štekala in imajo predvajanje prek aplikacije na smart TV in so brez daljincev). Ravno tako mi ni vedela povedat, če je opcija na eon platinum statični ip, niti kako vzpostavljajo povezavo (domnevam, da nimajo več pppoe?). IPTV gre prek multicasta ali hls? Uporabljam svojo opremo (unifi), tako da bi šel modem v bridge.

Načeloma sem zadovoljen s Telekomom, bi pa morda na vsake kvatre menjal, da polovim te akcije za nove naročnike.

link_up ::

statike ni, dhcp, hls, ne it.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

sirotka ::

Sem jim kar klical, statika je - 1€ mesečno. Povezava pppoe in tv na boxu unicast. Zdaj moram samo še vmesnik tvja pogledat. Ponudba ni slaba.

Daniel ::

Telemach nima PPPoE.

sirotka ::

Jaz sem na telekom gpon optiki, pravijo, da dobim pppoe.

beta1 ::

Pravilno so ti povedali. Na telekom optiki bos dobil SMS od Telemacha s up.imenov in geslom za pppoe.
Huawei LTE CPE master.

Daniel ::

Zelo zanimivo, spet vem nekaj novega.

Vanquish ::

Likalnik je izjavil:

no sej...to se mi je zdelo...ampak sem raje vprašal, če je kaj novega na tem področju....potem, če povzamem ni možnosti, da pridem do drugega modema:)
hvala


seveda so - dodatna narocnina :D

salo na stran - vzami paket samo z internetom. Ni cisto to kar isces, je pa ceneje od tega kaj si gledal do zdaj.

Patrik0 ::

Zdravo mene zanima, ce bi eon delal na lte modemu preko 5g omrezja kjer si hitrosti ces cel dan med 100/80 in 150/100mbit/s? Imamo ze en tv na eon in dela stabilno brez tezav (smo si eon licenco sposodli in mal sporbaval) pa bi zdaj sklenili samo eon narocnino 1x box+1x smart tv aplikacija.

Dennis88 ::

Da, že preko 4G bi delalo, ob normalnih pogojih. (da ni prenabasano omrežje)

Patrik0 ::

Dennis88 je izjavil:

Da, že preko 4G bi delalo, ob normalnih pogojih. (da ni prenabasano omrežje)


Pol bo ziher delalo, ker mam zdaj dopust in ze en cel teden delam meritve na vsaki 2h preko ravunalnika (akos test net in ookla speed test), te teste delam avtomaticno na racunalniku in pa ja vsake 2-3h na telefonu v raznih kotih hise. Te teste delam ze 9 dni skupaj in hitrost interneta nikoli ne pade pod (upload: 70mbps in download: 30mbps). Najslabsa meritev je bila 75/40, najboljsa pa 180/100.
Dnevno pogorecjenpa se giblje zmeraj med down: 90-110 / up:40-60 mbit/s.
Kar s eki zdi da je oar vredu torej povorecje lahko recem da je dobrih 100/50 ce vzamemo povprecje. Tukaj bom stestiral tale eon tekom trdna in c ebo delalo kak treba ukinemo pogodbo pri tem kurcevem telekomu na bakru.

Patrik0 ::

Zdravo mene zanima, ce se na eon boxu lahko aktivira wifi in se brezzicno poveze? Ali je nujna zizna povezava do boxa?
Bi opcija bila tudi powerline adapter?

Daniel ::

Kabel, Wifi je onemogočen.

Powerline bi verjetno delal, ne vem pa, če je kdo preveril.

LapD ::

Jaz sem poleg televizije vtaknil tale wifi ojačevalnik: https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-... in ga potem s kablom povezal v Eon box. Dela odlično.
web&motion designer

Daniel ::

Saj dela, ampak je čisto odvisno od lokacije do lokacije. Kdor ima že v osnovi slab WiFi pri TVju mu bo zadeva občasno prekinjala. Potem so pa ljudje nejevoljni, ker ne dela tako kot bi moralo.

LapD ::

Seveda, to je odvisno od wifi pokritosti, ampak v eni navadni hiši ali stanovanju ne bi smelo biti težav. Če dela s tem, bi pa moralo s powerlinom še bolje.
web&motion designer

Ales ::

Prav v "navadnih" hišah in stanovanjih so lahko težave. Imamo teme z nešteto posti o takih problemih.

Delovanje tako wifi extenderjev, mesh sistemov ali powerline adapterjev, je pogojeno s situacijo na terenu, kjer je lahko že ena stena ali ne enem mestu slaba instalacija problem. Ne gre posploševati pri tem, vsaka situacija je drugačna.

LapD ::

Ma dobro, vprašanje ni bilo o delovanju wifija in powerlina kot takega, ampak če EON box lahko priklopimo na eno ali drugo. In to deluje. Urejena povezava je pa seveda predpogoj.
web&motion designer

beta1 ::

Se da aktivirati wifi na eon boxu.

WiFi Connection Manager_1.7.2_Apkpure
Huawei LTE CPE master.

VitoA ::

Šel sem na Telemach. Načeloma vse bolj ali manj dela, a EON na starejšem iPadu ne gre in ne gre. OS je 10.3.3., app hoče 12. Starejše aplikacije ne najdem, dvomim, da sploh še kje obstaja.

Ne dela niti eon.tv v brskljalniku (Chrome, Safari).

Ali je kakšna možnost za EON na OS 10.3.3.?

LP Vito

predi ::

predi je izjavil:

Podvprašanje: če mi kdo posodi EON Box za koaks in imam enega izmed EON paketov, lahko ta box uporabljam kar tako?

BorutK-73 je izjavil:

Nope
Res ne gre. Box na neki točki zahteva priključitev koaksa, tako da ga niti kot običen Android TV box ne moreš uporabljati. Priklopil sem sicer samo ethernet, ker nisem imel pravega koaks kabla (antenski vs. tisti z navojem), ampak tudi če bi zadevo priklopil, verjetno ne bi šlo naprej (ker naprava ni registrirana za to naročniško razmerje). To hkrati pomeni, da verjetno na tem boxu ob izpadu interneta ne moreš predvajati lokalnih vsebin oz. uporabiti recimo 5G alternative, razen morda, če je bil box prižgan že pred izpadom.

misek ::

Meni je serviser povedal, da bi box moral delovati tudi na drugem priključku, če se geografsko ne razlikuje preveč (da je na "isti liniji"). Recimo na neki vasi.

gdjv ::

Sem ravno pred menjavo operaterja (TV, internet, telefoni) iz Telekoma na Telemach. Telekom mi je pred 2 letoma ponudil super ponudbo 50% popusta za 24 mesecev (na vse). Enako sem sedaj dobil pri Telemachu.

Ali ima EON preko boxa, pri gledanju naprej/nazaj, časovni trak? Karkoli gledam na TV je to z zamikom, da lahko vrtim reklame naprej. Pri NEO je super, ker ti na časovnem traku kaže slikice in tako veš kdaj je konec reklam. Ali ima EON to?

predi ::

predi je izjavil:

predi je izjavil:

Podvprašanje: če mi kdo posodi EON Box za koaks in imam enega izmed EON paketov, lahko ta box uporabljam kar tako?

BorutK-73 je izjavil:

Nope
Res ne gre. Box na neki točki zahteva priključitev koaksa, tako da ga niti kot običen Android TV box ne moreš uporabljati. Priklopil sem sicer samo ethernet, ker nisem imel pravega koaks kabla (antenski vs. tisti z navojem), ampak tudi če bi zadevo priklopil, verjetno ne bi šlo naprej (ker naprava ni registrirana za to naročniško razmerje). To hkrati pomeni, da verjetno na tem boxu ob izpadu interneta ne moreš predvajati lokalnih vsebin oz. uporabiti recimo 5G alternative, razen morda, če je bil box prižgan že pred izpadom.
Vzamem nazaj. Slučajno ugotovil, da imam koaks kabel z F moškimi konektorji, ki pašejo tako na box kot tudi na splitter. Priklopim in dela...

Daniel ::

gdjv je izjavil:

Sem ravno pred menjavo operaterja (TV, internet, telefoni) iz Telekoma na Telemach. Telekom mi je pred 2 letoma ponudil super ponudbo 50% popusta za 24 mesecev (na vse). Enako sem sedaj dobil pri Telemachu.

Ali ima EON preko boxa, pri gledanju naprej/nazaj, časovni trak? Karkoli gledam na TV je to z zamikom, da lahko vrtim reklame naprej. Pri NEO je super, ker ti na časovnem traku kaže slikice in tako veš kdaj je konec reklam. Ali ima EON to?


Ima.

predi ::

predi je izjavil:

Priklopim in dela...
Hmm.. Temu, ki mi je box posodil in ga ni imel nikoli priklopljenega, je zdaj v uporabniškem računu spremenilo izpis za Smart TV app. Prej je pisalo nekaj v smislu "uporabljenih naprav 1/2", zdaj pa "1/1". Ups?

fitipaldi ::

Mene zanima, če komu dela eon connect?

scrim ::

Ima kdo izkušnje s postavljanjem Calix 854G-2 v bridge mode?
Dela potem stacionarni telefon še dalje ali so kaki problemi?
In se ga da uporabiti dalje kot WiFi access point? Načeloma bi naj to router podpiral ampak nevem kako to Telemach nastavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: scrim ()

DejchSLO ::

5erson je izjavil:

A kdo pogreša funkcijo "continue watching" na EONu? To je v bistvu edina stvar, ki jo zelo pogrešam pri prehodu iz T-2. Morda, če se nas več uporabnikov zbere in damo prošnjo da to omogočijo bi bili morda uslišani.

A to misliš, ko gledaš med programi in ne v videoteki?

5erson ::

DejchSLO je izjavil:

5erson je izjavil:

A kdo pogreša funkcijo "continue watching" na EONu? To je v bistvu edina stvar, ki jo zelo pogrešam pri prehodu iz T-2. Morda, če se nas več uporabnikov zbere in damo prošnjo da to omogočijo bi bili morda uslišani.

A to misliš, ko gledaš med programi in ne v videoteki?


Ja ko gledaš med programi...

DejchSLO ::

5erson je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

5erson je izjavil:

A kdo pogreša funkcijo "continue watching" na EONu? To je v bistvu edina stvar, ki jo zelo pogrešam pri prehodu iz T-2. Morda, če se nas več uporabnikov zbere in damo prošnjo da to omogočijo bi bili morda uslišani.

A to misliš, ko gledaš med programi in ne v videoteki?


Ja ko gledaš med programi...

Ja se strinjam, da bi bila to dobrodošla nadgradnja.

BorutK-73 ::

Prej bomo dobil reklame med ogledom za nazaj kot pa nadaljuj gledanje;((

darck ::

Kako to,da mobilni paket VEČ naj bi imel 20Gb prenos podatkov v Sloveniji a pri menni pa piše sedaj samo do 3,87Gb prenosa.


 1

1



 2

2




 3

3




Kako to,da je pri aplikaciji EON TV še vedno zelo omejeno glede programov zakaj manjka toliko programov?

darck ::

Mater pol glavih programov manjka pa to ti je žalost

ruski76 ::

@darck: 1. to pomeni, da si pokuril 3.87Gb od 20Gb, ki jih imas na voljo 2. eonTV programska shema pri mobilnih paketih je minimalna. prijavi se preko fiksne narocnine, pa bos imel enake programe, kot na tv-ju

darck ::

ruski76 je izjavil:

@darck: 1. to pomeni, da si pokuril 3.87Gb od 20Gb, ki jih imas na voljo 2. eonTV programska shema pri mobilnih paketih je minimalna. prijavi se preko fiksne narocnine, pa bos imel enake programe, kot na tv-ju


Od kod sem porabil toliko podatkov,ko sem komaj prvič kartico notri vtaknil in jo aktiviral. Kakor jaz zastopim ta izpisekk je tako da maksimalno imam 3.87Gb podatkov in ostalo mi jih je še 3.59Gb se pravi,da sem porabil 27 Mb.

Preko fiksne naročnine se ne morem prijaviti,ker nisem še nič dobil in nazadnje tudi najbrž ne bom saj optike nimam čeprav so mi zagotavljali,da oni jo bodo zastonj naredili. Sem pa že pred letom dni nazaj od Telemacha dobil obvestilo,da sploh ne morem imeti njihove TV in interneta na koaksialnem kablu ker ni njihov in tudi zadnjič so to tako povedali ko so šli preverjati. Sem iz strani telemacha bil obveščen,da naj povprašam izvajalca optične povezave kateri so jo pred leti polagali in seveda dobil sem podatke od njih ,da me prav lepo vse skupaj stane in večinoma moram vse sam narediti. Hvala lepa jaz pa optične linije sigurno ne bom šel sam financirati in bom kar na koaksialnem kablu.

Za izvedbo optičnega priključka si morate sami, v lastni režiji izvesti cevno kabelsko kanalizacijo iz PEHD cevi fi 32 do stanovanjske hiše.

Pri tem morate biti pozorni na obstoječo komunalno infrastrukturo (soglasja upravljalcev omrežja), dovoljenja lastnikov zemljišč, ...



Ko boste imeli izvedena gradbena dela pa lahko mi izvedemo še montažna dela.

Vrednost izvedbe montažnega dela optičnega priključka je cca 280 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

ruski76 ::

@darck: glede podatkov ti ne znam odgovoriti, kar se tice fiksnega prikljucka, si pa vse pravilno obvescen. edino, mislim da ti ne zaracunajo montaznih del, ce se prvi 2 leti zavezes za najdrazji - premium paket. preveri...

darck ::

Seveda mene so pa spet lepo nategnili,da bodo kao optiko potegnili in to zastonj kot so že tudi drugim. Še največja fora bo, če bodo mi naredili fiksni paket za TV in internet a ga potem sploh ne bom mogel imeti. Telemach mi je to odpisal:

Hvala za podatek. Na vasem naslovu zal nimamo opticnega in koaksialnega omrezja. Ponudimo vam lahko pakete TOTAL LTE.Ponudbo si lahko ogledate tukaj:https://totaltv.tv/sl/trio-paketi/trio paketi/. Mesecno doplacilo za dodatni sprejemnik znasa 7,99 eur.

clip ::

Mene pa zanima, saj nikjer prav ne najdem, kakšni so stroški ob prehodu na nižji paket, npr iz Eon Premium na Eon Full?
Menda ni poceni.

lp
Pozdrav od Clipa
««
48 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24234981 (789) mat_ko
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15449470 (1224) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32960295 (2180) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341139381 (11172) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311244 (5636) Daniel

Več podobnih tem