» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
78 / 78
»
»»

Goran's Blog ::

Glede Adapta,da je neslišen ne bo držalo.
Je tih, ampak neslišen pa ni, sploh da je vlaga in okoli 0 stopinj se ga da slišati, je pa verjetno ena najtišja med vsemi.
Ga imam od Decembra.

BCSman ::

Kako imate postavljeno notranjo enoto toplotne črpalke, direktno na tleh ali na kakem podstavku? Namreč zanima me v slučaju da kaka cev popusti in nastane poplava, gre lahko na tisoče evrov k vragu, imate v "kurilnicah" narejene kake odtočne kanale za primer poplave?

DamijanD ::

Naša visi na steni. Mislim, da vse tiste, ki imajo že vgrajen bojler je itak na tleh samo boljler in nič elektronike...
Odtok v kurilnici imamo.

Goran's Blog ::

Bojler na tleh, ostalo na steni.

energetik ::

Tudi mi, bojler posebej stoji na tleh, kišta na steni. V tleh je talni sifon, tako da lahko tudi cel 300L bojler spusti, pa ne bo problema.
vires in numeris

BCSman ::

Jaz ne vem kako naj bi ta stara Altherma visela na steni, ker je v obliki kocke, sploh po defaultu je mišljeno stat na steni?
Kako komplicirano je odklopit notranjo enoto, da bi spodaj en betonski podstavek ulil, da ni čisto na tleh. Pa še odtok in sifon bo treba nekako naredit.

Utk ::

Ma zakaj bi to delal? Glih tako kot ti scuri lahko iz toplotne črpalke, ti lahko iz katergakoli radiatorja, črpalke, ventila, karkoli že imaš. Če bo, pač bo in ne bo kar vse naenkrat. Nekje bo začelo malo kapljat in boš že opazil. Če bo.

BCSman ::

Toplotna se nahaja v kurilnici kjer je tudi peč na drva in to pomeni še dodatne črpalke, ventili, pa sama peč, ki lahko popusti itd. Vsekakor obstajajo tveganja.

edi123 ::

GregiB je izjavil:

edi123 je izjavil:

Sosed ima kronoterm tč in je daleč najglasnejša od vseh ostalih sosedov in nas ki imamo razne daikin, orca itd...

Ne vem, ktero ima, al si pa iz riti potegnil tole... Adapt je praktično neslišen, ko zraven enote stojiš...

Ne vem katero ima vem samo, da je za talno gretje, ker je novogradnja, tč je stara 2 leti. In ni iz nobene riti nič potegnjeno nismo vsi fag(n)boyi od kronoterma..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

Marvin ::

Ima kdo izkušnje s Cooper & Hunter 22kw monoblokom (CH-HP22UIMPZM)? https://cooperandhunter.ee/en/catalogue...

Mi izgleda interesantno za moje potrebe, nad 16kw ni kake izbire pri monoblokih.

usb2.0 ::

Rabim dve nizko-temperaturni TČ - monoblock, eno stanovanje 80m2, drugo 100m2, adaptacija hiše grajene v 80h, 12cm demit, 3 slojna okna, talno gretje

Iščem neki srednji razred.. teh "priznanih" proizvajalcev (LG, FUJITSU, TOSHIBA, SAMSUNG, DAIKIN..) ter da obstaja zadaj servis. Kaksna priporočila? lokacija Celje.
Rabim pa zraven vsake TČ tudi bojler za sanitarno vodo.(200 l)

Kaj mi predlagate?
Kronoterm, NIBE ipd so mi predrage, glede na to, da rabim 2 kom.
Želim pa, da je krmiljenje po vremenski krivulji, ter, da se lahko servis remote poveze na krmilnik, v primeru napake.

Hvala za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: usb2.0 ()

DamijanD ::

To rabiš za isto stavbo? Zakaj 2 ločene TČ?

joez7 ::

usb2.0 je izjavil:

Rabim dve nizko-temperaturni TČ - monoblock, eno stanovanje 80m2, drugo 100m2, adaptacija hiše grajene v 80h, 12cm demit, 3 slojna okna, talno gretje

Iščem neki srednji razred.. teh "priznanih" proizvajalcev (LG, FUJITSU, TOSHIBA, SAMSUNG, DAIKIN..) ter da obstaja zadaj servis. Kaksna priporočila? lokacija Celje.
Rabim pa zraven vsake TČ tudi bojler za sanitarno vodo.(200 l)

Kaj mi predlagate?
Kronoterm, NIBE ipd so mi predrage, glede na to, da rabim 2 kom.
Želim pa, da je krmiljenje po vremenski krivulji, ter, da se lahko servis remote poveze na krmilnik, v primeru napake.

Hvala za nasvete.


Maš trgovino v Celju in Žalcu. Sam sem vzel 6kW monoblok R32 in z njim grejem 210m2. Pri tebi pride v poštev najmanjši model, 4kW. Je pa italijan narejen na kitajskem. Edino kar nisem zadovoljen je termostat (kljub temu da je IOT se ne poveže v oblak - to rešil z dodatnim pametnim sobnim termostatom, ki mi služi za start-stop). Te črpalke so sposobne nazivne moči tudi pri -15°C in dvižnemu vodu 45 in 55°C. Če boš vzel premočno, bo preveč taktizirala. Moč je v rangu 50% - 130%. Električno pa od 500W do 2kW.
So zlo tihe - še posebej če vklopiš silent (pa ni potrebe). AJA db so podani za 1m, ne kot nekateri ponudniki za 7m ali 10m in nato trdijo, da so njihove najtišje.
««
78 / 78
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16611462 (3777) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937972 (14612) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558444 (23173) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141605 (12247) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382155841 (122665) Zvezdica27

Več podobnih tem