» »

Zima, ki ni zima

Zima, ki ni zima

1
2
3

globalna80 ::

Zakaj prihaja do globalnih sprememb?

Že Pitagora, veliki mistik, je rekel da ima vse mero in število.

Sonce s svojimi planeti vključno z Zemljo potuje skozi 12 nebesnih znamenj. Cela pot traja 25.920 let. Bližamo se koncu tega obdobja in začetku novega. Pojavlja se čiščenje na poti do velike preobrazbe. Bližamo se središču galaksije kjer je močna energija in svetloba, ki je vir energije in informacije.

Znanost je dekla kapitala.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

globalna80, daj nehaj že enkrat s temi idiotizmi.

globalna80 ::

Vse kar pride v orbito našega sončnega sistema vpliva tudi na naše vreme. To ima velik vpliv na klimo, magnetno polje, elektromagnetno sfero.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

gendale ::

globalna80 a bi mal varikine
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

gruntfürmich ::

danes zjutraj sem začutil mrzel veter iz severa. očitno prihaja zima.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krucymucy ::

Sedaj pa tudi sneži in smo dočakali zimo :)

Mipe ::

Sem se prebudil v snežno jutro. Ahh, življenje je lepo!

GregiB ::

@ Mipe... great... pri tebi sneg, pri meni pa še vedno toplo... vsi happy...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mipe ::

Toplota je precenjena. Ugotavljam, da bolje delam, ko je nekoliko hladno (a ne prehladno). V toplem se polenimo.

Meizu ::

Spodobi se, da imamo sneg za božič, ter novo leto. Ostalo, če je al ni.

m0LN4r ::

A v MB je sneg, ker ga v prekmurju še ni?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mr Hilter ::

Mipe je izjavil:

Toplota je precenjena. Ugotavljam, da bolje delam, ko je nekoliko hladno (a ne prehladno). V toplem se polenimo.


Pametno razmišljaš: :))
Klaudios Galenos (133–200 A.C.), vulgarly Galen, – another illustrious Greek physician, admirer of Hippokrates and polygraph on medical matters – took up the idea and elaborated on it. He assumed an influence of the climate on the mix of body fluids which would then determine the character, or temperament (sic), of a person. Thus body and soul of the inhabitants of the cold and wet north were wild and savage, while those of the people in the hot and dry south were meek and flaccid. And it was only in the well-mixed – temperate – zone that people lived with superior properties in regard to good judgment and intellect, the Greeks naturally and, perhaps, the Romans.

GoodSatanist ::

Mipe je izjavil:

Toplota je precenjena. Ugotavljam, da bolje delam, ko je nekoliko hladno (a ne prehladno). V toplem se polenimo.


Zakaj pa misliš, da so Grki bankrotirali?;)

Matev ::

Sneg potrebujemo, in to pod nujno!


a da se boš ti z zalto žličko v ustih smučal in sankal?



jaz snega čisto nič ne potrebujem

gruntfürmich ::

Matev je izjavil:

jaz snega čisto nič ne potrebujem

egoist!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matev ::

egoist!


zakaj že?

Mipe ::

Matev je izjavil:

Sneg potrebujemo, in to pod nujno!


a da se boš ti z zalto žličko v ustih smučal in sankal?

jaz snega čisto nič ne potrebujem


Ne, predvsem zato, da promet obtiči ali pa se vsaj upočasni. Neverjetno, koliko objestnežev je danes na cestah...

Aja, pa sneg je dober za naravo.

Matev ::

Aja, pa sneg je dober za naravo.

a zato je v državah ki ne poznajo snega tako slaba narava?

predvsem zato, da promet obtiči ali pa se vsaj upočasni

če želiš obtičati se niti na cesto ne spravi - pa boš obtičal doma

Mipe ::

Matev: zato, ker so pri nas rastline aklimatizirane za sneg, v tistih državah pa ne. To bi pa ja lahko že vedel.

In ne želim obtičati, ravno nasprotno, promet me ovira. Sem namreč pešec in imam poln kufer nekulturnih voznikov. Glede na tvoj odnos domnevam, da si eden njih.

gendale ::

tuki je treba upoštevad, da je uporabnik matev bolj tak mehkužec, ki ne prenese mraza

taki ob pravih zimah pocrkajo in je logično da si ne želi zime

za prave moške pa zima seveda ni problem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Matev ::

za prave moške pa zima seveda ni problem


ja me zanima kaj bi rekel ko bi moral 1x skidati sneg
lahko je govoriti če živiš kot bubrek v loju

Mipe ::

Kaj imaš proti kidanju snega? S to izjavo si ravno svetu sporočil, da si delomrznež. Najbrž celo smeti ne odneseš, ne da bi godrnjal.

Matev ::

Kaj imaš proti kidanju snega?


imam proti temu da ljudje želijo slabo drugemu

odgovor mipeta na vprašanje zakaj si želi snega...
odg: predvsem zato, da promet obtiči ali pa se vsaj upočasni.

žalostno

Mipe ::

To ni slabo. To je dobro za _VSE_ ljudi.

Matev ::

To ni slabo. To je dobro za _VSE_ ljudi.


zakaj že?

gendale ::

Matev je izjavil:

za prave moške pa zima seveda ni problem


ja me zanima kaj bi rekel ko bi moral 1x skidati sneg
lahko je govoriti če živiš kot bubrek v loju

ti že veš

od pomankanja fizične aktivnosti so vsi tvoji organi obdani s par cm špeha
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Berserker ::

Mislim da snega pod 1500m sploh ne rabimo. Bi raje videl če bi imeli mediteransko podnebje z kakšnimi 15-20 stopinjami v decembru pa tja do aprila, precej lažje bi delal, okolje bi bilo lepše, ker nebi bilo tako golih dreves, tudi telesno nebi tako trpel, saj so mi roke v času od oktobra pa do zdaj čisto razpokale, da mi že kri skozi teče, kljub mazanju z mazili.

gendale ::

Berserker je izjavil:

Mislim da snega pod 1500m sploh ne rabimo. Bi raje videl če bi imeli mediteransko podnebje z kakšnimi 15-20 stopinjami v decembru pa tja do aprila, precej lažje bi delal, okolje bi bilo lepše, ker nebi bilo tako golih dreves, tudi telesno nebi tako trpel, saj so mi roke v času od oktobra pa do zdaj čisto razpokale, da mi že kri skozi teče, kljub mazanju z mazili.

ne hvala
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Pyr0Beast ::

Hvala prosim ja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Berserker ::

gendale je izjavil:

Berserker je izjavil:

Mislim da snega pod 1500m sploh ne rabimo. Bi raje videl če bi imeli mediteransko podnebje z kakšnimi 15-20 stopinjami v decembru pa tja do aprila, precej lažje bi delal, okolje bi bilo lepše, ker nebi bilo tako golih dreves, tudi telesno nebi tako trpel, saj so mi roke v času od oktobra pa do zdaj čisto razpokale, da mi že kri skozi teče, kljub mazanju z mazili.

ne hvala



Premisli, prešparal bi na kurilcu, drvah, premogu ali elektriki. Da ne omenjam cestnega prometa in stroškov z osebnim avtomobilom. Mesta so pozimi precej grda, če gre za suhi sneg(kar je redko) , še nekako gre, ampak MB pozimi izgleda kot ena grda greznica, povsod grda pludra...pravo nasprotje od pomladi.
Tudi klima poleti ni ravno nujna, vsaj mi je ne uporabljamo doma in marsikdo ne.

psytoma ::

Ja pojdi malo ven iz mesta, če ti tam pozimi ni všeč. Hvala bogu, da imamo raznoliko vreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

gendale ::

Berserker je izjavil:

gendale je izjavil:

Berserker je izjavil:

Mislim da snega pod 1500m sploh ne rabimo. Bi raje videl če bi imeli mediteransko podnebje z kakšnimi 15-20 stopinjami v decembru pa tja do aprila, precej lažje bi delal, okolje bi bilo lepše, ker nebi bilo tako golih dreves, tudi telesno nebi tako trpel, saj so mi roke v času od oktobra pa do zdaj čisto razpokale, da mi že kri skozi teče, kljub mazanju z mazili.

ne hvala



Premisli, prešparal bi na kurilcu, drvah, premogu ali elektriki. Da ne omenjam cestnega prometa in stroškov z osebnim avtomobilom. Mesta so pozimi precej grda, če gre za suhi sneg(kar je redko) , še nekako gre, ampak MB pozimi izgleda kot ena grda greznica, povsod grda pludra...pravo nasprotje od pomladi.
Tudi klima poleti ni ravno nujna, vsaj mi je ne uporabljamo doma in marsikdo ne.

meni so poletne temperature največja muka, sploh nimam energije za nič

pozimi je pa super počutje, več energije, lepši spanec, manj golazni, ..

pa mb je greznica v vseh letnih časih :P (lj tudi)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

energetik ::

gendale je izjavil:

meni so poletne temperature največja muka, sploh nimam energije za nič

pozimi je pa super počutje, več energije, lepši spanec, manj golazni, ..

pa mb je greznica v vseh letnih časih :P (lj tudi)
Se popolnoma strinjam z vsem napisanim.

dexterboy ::

Včasih se vprašam, ali je večina folka tukaj na slo-tech t.i. "pussy pička", ali pa so vsi še tako mladi in jim je bilo vse postreženo na pladnju...
Ko je poletje in sonce, ste fsi veseli, ko pa pride zima in sneg (ki ga nažalost ni), pa vsi jokate. Mar vas kdo zadržuje, da ste tukaj. Saj imate južno poloblo pa "down under" in lahko komot greste...
Pač se je treba sprijazniti s tem, da ima vsako letno obdobje svoje čare in je znati treba v njih uživati. Ja, priznam, da sta se spomlad in jesen kar nekako izgubila, imamo zgolj in samo le poletje in zimo. To, da bo kmalu božič in da ne bo nič pobeljeno, zame ni božič. Bil dvakrat po mestu v LJ in so tisti štandi pa tiste lučke... to naj bi bilo vzdušje? Sej PO ni nič bolje, le zrak je veliko čistejši, pa sonca je več, ampak ko pa zapiha...
Bojim se, da se oddaljujemo od teme... zato hitro lopato v roke in kidat, da se dobijo žulji na rokah in ne bo možno miške držat pa po spvragu udarjat :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Pyr0Beast ::

Očitno si tule pi*ka le ti, ko nimaš jajc da bi se postavil zase in zahteval ugodnejše vreme, raje kot to, pa zmrzuješ in kidaš sneg.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dexterboy ::

Pyr0Beast je izjavil:

Očitno si tule pi*ka le ti, ko nimaš jajc da bi se postavil zase in zahteval ugodnejše vreme, raje kot to, pa zmrzuješ in kidaš sneg.


Jaz imam sneg zelo rad ter ga pogrešam in na kidanje gledam kot na obliko rekreacije. Sem pa napisal, da če komu ni tu všeč, ima na potovalnih agencijah veliko ponudbe za južne kraje, kjer se je ravnokar začelo poletje... Toliko od mene v tej temi, ki je od dveh zanimivih vprašanj krenila v izražanje osebnih mnenj o tem, kdo je pussy, da rabi črnca, da bi mu skidal sneg...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Starodavni ::

DexterBoy, če rabiš rekreacijo potem pojdi na dan s palicami hoditi 1 uro do 2 uri, garantiram ti, da se boš v nekaj mesecih boljše počutil, imel manjšo maso (če boš jedel samo do 18 ure) in trebuh se bo zmanjšal.

Mene sneg ne moti, me pa moti južni sneg, ki je težak za popizditi, še najraje bi gledal, da bi enkrat zapadlo potem pa bi bilo 2 meseca mir in zimske temperature. To pa je tudi vse.

Matev ::

DexterBoy

človek kot tak je utvtrajen ali evolviran za okolje kjer ni snega

in če ti misliš drugače je to tvoj problem

globalna80 ::

Ljudje so prilagojeni različnim vremenskim razmeram. Nekateri tipi ljudi se boljše počutijo ob malo bolj mrzlem vremenu nekateri ob toplem. Smo si različni.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

energetik ::

No, končno je globalna povedal nekaj pametnega. :)

jype ::

Gretje je cenejše kot hlajenje, pa ko si enkrat nag nimaš več kaj, dodatne plasti pa nikdar niso problem.

Danes zjutraj sem s kolesom štartal pri -5, pa je bila vožnja nadvse prijetna, poleti pa pri 32 in ogromno vlage v zraku še vedno ne pomaga nobena tehnika.

T-h-o-r ::

letos je vreme bolj točno, kot v zadnjih letih


sneg je padel 2 dni pred uradnim začetkom zime, ne pa oktobra, kot očitno nekateri mislite, da bi moralo bit



oktobra še ni zime



mi je pa bolj všeč, če temperature niso pod 0 :)

Pyr0Beast je izjavil:

Hvala prosim ja.

ne, ker so potem poletja prevroča, which sucks

in offtopic: zakaj je globalna persona non grata? kolikor vem, ni nikogar nikdar žalil/a
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jype ::

T-h-o-r> in offtopic: zakaj je globalna persona non grata? kolikor vem, ni nikogar nikdar žalil/a

Če v Z&T kot kak Thomas vztrajno limaš obscenosti, ki niti z znanostjo, niti tehnologijo nimajo nikakršne zveze, te tak ukrep prej ali slej doleti.

T-h-o-r ::

a ni za to persona rudis :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

darkkk ::

Torej, kdaj bo kaj snega padlo ? :D

Pač saj je belo zuni, samo to ni tisto tapravo !

energetik ::

Vremenske karte kažejo, da še vsaj do 29.12. ne bo padalo praktično nič, ne sneg ne dež. Po božiču bomo celo dobili še konkretno otoplitev v višinah, v nižinah pa verjetno nagravžno megleno pokrovko.
Leto 2011 bo očitno izjemno suho.

jest10 ::

No 24. lahko kaj manjšega pade. Samo trenutno kaže bolj kot ne na dež.

energetik ::

Jah tisto 24. je bolj kot ne zanemarljivo, par mm padavin. Mogoče bo za vzdušje, če bo v obliki snega.

krucymucy ::

Jaz imam pa v bližnji okolici 30cm snega, ob jutrih -20°C, čez dan pa -7°C ...

levaky ::

KJE KJE?!:) /me like that:)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134560 (17405) krneki0001
»

Januar nov rekordno topel mesec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4814952 (12047) gzibret
»

Leto 2013 eno izmed najbolj vročih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10637597 (33517) donfilipo
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11835417 (25379) NSA Agent

Več podobnih tem