» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
115 / 118
»»

d0rK ::

Ok hvala. Zelo me mika ena taka 20TB pošast. Ali pa vsaj 18TB.

Tidule ::

Zakaj? kaj točno je dodana vrednost enega prevelikega diska?

MrStein ::

It's cool.

Pa manj prostora zavzame kot dva ali trije.

klinker je izjavil:



Tako je, glej da je CMR in naceloma ne bos zgresil.

Za filme je čisto vseeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

d0rK ::

Saj niti ni prevelik... Trenutno imam do konca zabasano 6 + 3 + 3 + 1 (dajem že na moj računalnik) = 13TB. Do 20 pridem zelo hitro če bi začel gledati stvari v še kakšni boljši kvaliteti kot 1080p...

Pomemben podatek je, da bi stare diske upokojil oziroma jih uporabil za kakšen drug namen. Cold storage z zelo občasnim priklopom mogoče? Una 3TB imata že preko 50 000 ur delovanja.

Master_Yoda ::

NeeV je izjavil:

Narediš si DIY NAS z zadnjo i3 generacijo, noctua low profile hladilnikom, mITX matično, nekaj diski, Unraid in to zadegaš v kak Jonsbo N2 ali Fractal Node 304 :)

Dokaj cenovno ugodna rešitev, kadarkoli lahko nadgradiš, neslišen, imaš odprt sistem in precej močnejši, kot katerikoli Synology ali QNAP na trgu. Pa še za plex server podpira hardware transcoding zaradi integrirane intel grafične


Koliko bi pa taka stvar na koncu stala ? Sam gledam tega qnapa in ne vem ce bi se dalo za 500 eur to v lastni reziji narediti. Pa kaksna bi bila poraba stroma v tej custom resitvi - kar je zelo pomembno za stvar ki je 24/7 up. Tale Qnap ima cca 19W v HDD Sleep Mode in 33W v Operating Mode, Typical.
Dovie'andi se tovya sagain.

bciciban ::

Če bi bil 4 bay Nas, bi bil zares super.
3 bay in raid 5 pa kar kliče po izgubi podatkov.

Master_Yoda ::

Kaj pa ce te boli patka za podatke (filmi, serije, etc...) in bi noter vrgel 3 diske jbod ?
Dovie'andi se tovya sagain.

bciciban ::

Potem je pa OK. Oz. v takem primeru pa niti tega ne rabiš. Vzameš takega z enim slotom pa zatlačiš notr en 20TB disk. Če pa greš DIY opcijo pa vzameš rpi4 pa 20TB disk. YOLO!

zavajon ::

Master_Yoda je izjavil:

Koliko bi pa taka stvar na koncu stala ? Sam gledam tega qnapa in ne vem ce bi se dalo za 500 eur to v lastni reziji narediti. Pa kaksna bi bila poraba stroma v tej custom resitvi - kar je zelo pomembno za stvar ki je 24/7 up. Tale Qnap ima cca 19W v HDD Sleep Mode in 33W v Operating Mode, Typical.

ASRock N100DC-ITX ima CPU s 6W TDP, stane 140€, rabiš še napajalnik od laptopa, RAM, PCI SATA kartico in opcijsko ohišje. Dvomim, da bi prišlo vse skupaj do 500€.
Če pa ti gre za čim manjšo porabo, potem imaš Odroid HC4, ki porabi 5W brez diskov.

Boobiz ::

Master_Yoda je izjavil:

NeeV je izjavil:

Narediš si DIY NAS z zadnjo i3 generacijo, noctua low profile hladilnikom, mITX matično, nekaj diski, Unraid in to zadegaš v kak Jonsbo N2 ali Fractal Node 304 :)

Dokaj cenovno ugodna rešitev, kadarkoli lahko nadgradiš, neslišen, imaš odprt sistem in precej močnejši, kot katerikoli Synology ali QNAP na trgu. Pa še za plex server podpira hardware transcoding zaradi integrirane intel grafične


Koliko bi pa taka stvar na koncu stala ? Sam gledam tega qnapa in ne vem ce bi se dalo za 500 eur to v lastni reziji narediti. Pa kaksna bi bila poraba stroma v tej custom resitvi - kar je zelo pomembno za stvar ki je 24/7 up. Tale Qnap ima cca 19W v HDD Sleep Mode in 33W v Operating Mode, Typical.


Lahko da boš presenečen.

Imam sistem z:
- Pentium G6400 + Noctua L9i
- 32GB rama
- H410m-ITX
- PicoPSU 160W XT + 90W zunanji napajalnik
- Crucial P2 m.2 SSD
- 3x WD Red 4TB
- Noctua S12A fan za kišto
- vse skupaj v kišti Intertech SC4004 (4x 3.5" + 1x 2.5")
- Unraid

Ko je server lavfa v idle in HDDji v standby, je poraba iz vtičnice 8W. Ko predvajam film z Jellyfinom in en disk lavfa je poraba ca. 13-14W. En HDD doda nekje 3W porabe. Server imam nastavljen, da gre vsak večer ob določeni uri v spanje (0.8W porabe) in ga potem ročno vklopim, če ga potrebujem. Včasih sem prakticiral, da ga je router vsak dan zbudil ob določeni uri, a sem to prenehal, ker serverja ne potrebujem vžganega tudi po več dni. Najbolj pomembna zadeva pri porabi je, da hardware DEJANSKO podpira ASPM in C states, ker veliko NOVEGA hardware to ne podpira baš. Npr. s prehodom na P2 namesto WD Blue SN550 sej v idle pridobil 2W, ker WD nima pravilno implementiranega spanja. Več si poglej tule, kakšne porabe dosegajo ljudje, ki se poglobijo v optimizacijo.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Kolk sama zadeva stane ne vem več, ampak trenutne cene na amazonu so:
Noctua cpu cooler 50EUR
90W napajalnik 22EUR
Pico PSU z dodatnim kablom 65EUR
Kišta ca 83EUR

če dodaš še itx plato z i3 12100 in 32gb rama dodaj še ca 275EUR zraven. skupaj si ravno na 500EUR pa imaš sistem neprimerljivo bolj ekstensibilen, močnejši, varčnejši in tišji. če greš penny pinchat si lahko precej pod tem zneskom.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

SmeskoSnezak ::

Boobiz je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

NeeV je izjavil:

Narediš si DIY NAS z zadnjo i3 generacijo, noctua low profile hladilnikom, mITX matično, nekaj diski, Unraid in to zadegaš v kak Jonsbo N2 ali Fractal Node 304 :)

Dokaj cenovno ugodna rešitev, kadarkoli lahko nadgradiš, neslišen, imaš odprt sistem in precej močnejši, kot katerikoli Synology ali QNAP na trgu. Pa še za plex server podpira hardware transcoding zaradi integrirane intel grafične


Koliko bi pa taka stvar na koncu stala ? Sam gledam tega qnapa in ne vem ce bi se dalo za 500 eur to v lastni reziji narediti. Pa kaksna bi bila poraba stroma v tej custom resitvi - kar je zelo pomembno za stvar ki je 24/7 up. Tale Qnap ima cca 19W v HDD Sleep Mode in 33W v Operating Mode, Typical.


Lahko da boš presenečen.

Imam sistem z:
- Pentium G6400 + Noctua L9i
- 32GB rama
- H410m-ITX
- PicoPSU 160W XT + 90W zunanji napajalnik
- Crucial P2 m.2 SSD
- 3x WD Red 4TB
- Noctua S12A fan za kišto
- vse skupaj v kišti Intertech SC4004 (4x 3.5" + 1x 2.5")
- Unraid

Ko je server lavfa v idle in HDDji v standby, je poraba iz vtičnice 8W. Ko predvajam film z Jellyfinom in en disk lavfa je poraba ca. 13-14W. En HDD doda nekje 3W porabe. Server imam nastavljen, da gre vsak večer ob določeni uri v spanje (0.8W porabe) in ga potem ročno vklopim, če ga potrebujem. Včasih sem prakticiral, da ga je router vsak dan zbudil ob določeni uri, a sem to prenehal, ker serverja ne potrebujem vžganega tudi po več dni. Najbolj pomembna zadeva pri porabi je, da hardware DEJANSKO podpira ASPM in C states, ker veliko NOVEGA hardware to ne podpira baš. Npr. s prehodom na P2 namesto WD Blue SN550 sej v idle pridobil 2W, ker WD nima pravilno implementiranega spanja. Več si poglej tule, kakšne porabe dosegajo ljudje, ki se poglobijo v optimizacijo.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Kolk sama zadeva stane ne vem več, ampak trenutne cene na amazonu so:
Noctua cpu cooler 50EUR
90W napajalnik 22EUR
Pico PSU z dodatnim kablom 65EUR
Kišta ca 83EUR

če dodaš še itx plato z i3 12100 in 32gb rama dodaj še ca 275EUR zraven. skupaj si ravno na 500EUR pa imaš sistem neprimerljivo bolj ekstensibilen, močnejši, varčnejši in tišji. če greš penny pinchat si lahko precej pod tem zneskom.

In podpora, garancija, itd. ce kaj neha delati? Niso garancije za te dolocene komponente le 1 leto?
@ Pusti soncu v srce... @

Boobiz ::

ce kaj crkne, menjas. sam in takoj. sele potem se mogoce jajcas z uveljavljanjem garancije.

v nasprotnem primeru RMAjas cel sistem in po moznosti cakas, ker je vse prilotano? nekoc, ko si izven garancije pa ti crkne ram in ti za popravilo quotajo 200e. na napravi, ki stane nove 350e.

ne vem no, odloci se sam koliko so garancije integriranih zadev vredne. ce bi bila dozivljenska oz. bi bile cene popravil cloveske, potem ajde, ampak realnost je drugacna.
I'm drunk, what's your excuse?

Master_Yoda ::

- Pentium G6400 + Noctua L9i

Ko je server lavfa v idle in HDDji v standby, je poraba iz vtičnice 8W. Ko predvajam film z Jellyfinom in en disk lavfa je poraba ca. 13-14W.


Kolikor gledam ima ta CPU 58W TDP. Kako za vraga ti zere cel sistem samo 13-14W v loadu ? A imas tako undervoltano stvar ?

P.S.: Kaksna je to stvar z internim in externim PSUjem ? Prvic slisim za kaj takega - kaj je priklopljeno na externi PSU ?

P.P.S: Mah verjetno se ne bom zajebaval z novimi stvarmi, ker trenutno imam staro masino z i5 2500k, 8gb RAMa, diskovjem ter arch lx z samba serverjem, in je ce je ne rabim v sleepu, ce rabim pa se v parih sekundah vklopi. Malo vecja poraba gor ali dol, ce je 90% casa v sleepu ... Glede na to da bi se potem na tej prah nabiral oz. bilo kje na odpadu po tem ce bi nov stuff nabavil.
Dovie'andi se tovya sagain.

GupeM ::

Nevermind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

PrimozR ::

Boobiz je izjavil:

ce kaj crkne, menjas. sam in takoj. sele potem se mogoce jajcas z uveljavljanjem garancije.

v nasprotnem primeru RMAjas cel sistem in po moznosti cakas, ker je vse prilotano? nekoc, ko si izven garancije pa ti crkne ram in ti za popravilo quotajo 200e. na napravi, ki stane nove 350e.

ne vem no, odloci se sam koliko so garancije integriranih zadev vredne. ce bi bila dozivljenska oz. bi bile cene popravil cloveske, potem ajde, ampak realnost je drugacna.

Mnogim to ne ugaja, so set it and forget it. Z DIY rešitvami je delo, ponavadi takrat, ko najmanj paše.

Boobiz ::

Master_Yoda je izjavil:

- Pentium G6400 + Noctua L9i

Ko je server lavfa v idle in HDDji v standby, je poraba iz vtičnice 8W. Ko predvajam film z Jellyfinom in en disk lavfa je poraba ca. 13-14W.


Kolikor gledam ima ta CPU 58W TDP. Kako za vraga ti zere cel sistem samo 13-14W v loadu ? A imas tako undervoltano stvar ?

P.S.: Kaksna je to stvar z internim in externim PSUjem ? Prvic slisim za kaj takega - kaj je priklopljeno na externi PSU ?

P.P.S: Mah verjetno se ne bom zajebaval z novimi stvarmi, ker trenutno imam staro masino z i5 2500k, 8gb RAMa, diskovjem ter arch lx z samba serverjem, in je ce je ne rabim v sleepu, ce rabim pa se v parih sekundah vklopi. Malo vecja poraba gor ali dol, ce je 90% casa v sleepu ... Glede na to da bi se potem na tej prah nabiral oz. bilo kje na odpadu po tem ce bi nov stuff nabavil.


TDP means exactly shit.
Sicer je test za predhodnika ampak je stvar praktično identična.

Za PicoPSU boš iz te slike mogoče najboljše videl v čem je fora.
 pico

pico

I'm drunk, what's your excuse?

zavajon ::

Že, ampak v tem testu je najnižja poraba več kot polovica TDP, ti pa trdiš, da z diskom porabi 14W v full load.
Meni toliko porabi sistem z dvema diskoma z ARM procesorjem.

MrStein ::

Master_Yoda je izjavil:

- Pentium G6400 + Noctua L9i

Ko je server lavfa v idle in HDDji v standby, je poraba iz vtičnice 8W. Ko predvajam film z Jellyfinom in en disk lavfa je poraba ca. 13-14W.


Kolikor gledam ima ta CPU 58W TDP. Kako za vraga ti zere cel sistem samo 13-14W v loadu ? A imas tako undervoltano stvar ?

Saj ni full load.
En film predvaja in en (od več) diskov je vklopljenih. Daleč od full load.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Boobiz ::

Tako, jaz nisem nikjer trdil za full load porabo. Streamanje filma je najbrž daleč od zahtevnega loada.
I'm drunk, what's your excuse?

zavajon ::

Ampak disk porabi 5W, če se le vrti. In pri streamanju filma z njega se vrti. In če imaš dva diska v raid1, se vrtita oba, torej gre že tu 10W.

MrStein ::

Boobiz, daj malo pobriši ekran, ker imaš ful zamazano in se ne vidi, kaj pišeš.

Jaz sicer vidim, da lepo piše "en disk lavfa" ampak baje imam oko sokolovo, drugi pa le povprečne oči.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Boobiz ::

:))

what the flunk is happening indeed.

WD RED (non pro) imajo max porabo 3.5W, ce me spomin ne vara.
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

Toshibe enterprise so okoli 7 do 8 W v load... Idle poraba je tam 3 do 4 W. Drugi diski bistveno drugačni ne bodo...

Sicer pa o ne, ko zaženeš film, se diski vrtijo. Tako kot ves čas, 24/7. Ker ni boljšega za dolgoživost diskov, kot da jih na 2 minuti vklapljaš in izklapljaš.

Boobiz ::

imaš prav, zmotil sem se za watt.
https://www.storagereview.com/review/wd...

Average power requirements (W)

Read/Write: 4.5
Idle: 3.3
Standby/Sleep: 0.4

jaz imam spindown delay za diske nastavljen na 15min, zato se vklapljajo samo 1x na epizodo/film.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

gansta ::

Morda kdo ve katero opcijo moram vklopiti, da bi imel za NAS (Synology) določene direktorije vodene verzijsko.
Npr. da potem kliknem v explorerju (properties - previous versions)?

GupeM ::

Precej močan "NAS" za ne tako veliko denarja ...

https://m.geekbuying.com/item/T-bao-R3-...

Vanich ::

Bi bil tale mini PC uredu za poganjat Plex, torrente, internet +zunanji diski cca 3 komade?
(1 x HP 4T + ena postaja za diske z dvemi sloti)
In da gori 24h na dan - redko se ugasne.

Sc0ut ::

Jaz imam xpenology ze od 2014. Vmes enkrat nadgradil dsm na 7, pa zamenjal hw na nek haswell i3 in ga spustil na 900mhz. Diski in podatki so vedno ostali.
Vedno sem delal tako, da sem najprej naredil backup na tretji disk, pol pa zagnal na 1 raid disku in ko je bilo uspešno dodal še drug raid disk. Nove inštalacije so smešno enostavne. Zamenjaš hw pa dela vse kot prej :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Invictus ::

Kako je pri xpenologiju s hardversko podporo?

Včasih je bila malo škatljiva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

barakus ::

Kakšen raid se ponavadi uporablja v 4 bay NASu? In ali obstaja kakšen raid, kjer lahko začneš s 2 diskoma in potem dodajaš do 4, ko budget dovoljuje?

hojnikb ::

ne... z 2 diskim druga kot raid1/0 nemors počet, za raid5 rabis pa 3 diske...
#brezpodpisa

barakus ::

Kaj pa tole https://kb.synology.com/en-br/DSM/tutor...

"If you want to expand an SHR with two-drive fault tolerance (i.e., SHR-2), the new storage will be available after you add drives or expand existing ones. "

Vanadium ::

barakus je izjavil:

Kakšen raid se ponavadi uporablja v 4 bay NASu? In ali obstaja kakšen raid, kjer lahko začneš s 2 diskoma in potem dodajaš do 4, ko budget dovoljuje?


Jaz imam na svojem raid 5 s štirimi diski, idealno bi bilo imeti 5 bay, ker potem če se ne motim lahko dva diska odletita pa imaš še zmeraj dostop do podatkov pri 4 bay lahko samo en disk odleti. Poleg raida (raid is not a backup) delam pa še offline backup na 2 zunanja diska 1x na teden. Recimo, da sem tako varen pred izgubo podatkov, razmišljam pa še v kakem cloud backupu... glede dodajanja diskov je pa baje unraid dober, bojo pa drugi ki se bolj spoznajo več povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

igorpec ::

Vanadium je izjavil:

barakus je izjavil:

Kakšen raid se ponavadi uporablja v 4 bay NASu? In ali obstaja kakšen raid, kjer lahko začneš s 2 diskoma in potem dodajaš do 4, ko budget dovoljuje?


Jaz imam na svojem raid 5 s štirimi diski, idealno bi bilo imeti 5 bay


Če že idealiziramo ;), IMO idealno je 6 x zraid, varovanje z dvemi diski in dobra hitrost pisanja, če ti seveda to dvoje nekaj pomeni. https://calomel.org/zfs_raid_speed_capa...

Sem ravno dva tedna nazaj sestavil en strežnik, 6 x 8TB v zraid2 (enterprise grade sata diski, lsi controller) in pa 2 x 256G (majhni, ampak čisto dovolj) v raid0 za read cache. 650Mb/s sekvečno pisanje.

PrimozR ::

Vanadium je izjavil:

barakus je izjavil:

Kakšen raid se ponavadi uporablja v 4 bay NASu? In ali obstaja kakšen raid, kjer lahko začneš s 2 diskoma in potem dodajaš do 4, ko budget dovoljuje?


Jaz imam na svojem raid 5 s štirimi diski, idealno bi bilo imeti 5 bay, ker potem če se ne motim lahko dva diska odletita pa imaš še zmeraj dostop do podatkov pri 4 bay lahko samo en disk odleti. Poleg raida (raid is not a backup) delam pa še offline backup na 2 zunanja diska 1x na teden. Recimo, da sem tako varen pred izgubo podatkov, razmišljam pa še v kakem cloud backupu... glede dodajanja diskov je pa baje unraid dober, bojo pa drugi ki se bolj spoznajo več povedali.

Število diskov nima kaj veliko veze. RAID5 gre povsem lepo s tremi diski, s štirimi diski lahko narediš tudi RAID 6 (dva paritetna diska). En argument je sicer da je pri 4 diskih od RAID6 bolj smiselen RAID 10/01 (mirror stripeov oz. stripe mirrorjev), ker je rebuild odpovedanega tiska tukaj bistveno hitrejši. Je pa problem, da če ti odletita dva določena diska, podatki grejo. Pri RAID6 pa v primeru odpovedi dveh diskov podatki ostanejo.

V praksi ima RAID6 najbolj smisel za primere, ko ob odpovedi začneš delati rebuild in ti zaradi utrujenosti odleti še en disk. Pri RAID5 v tem primeru grejo podatki, pri RAID6 se rešiš.

barakus je izjavil:

Kakšen raid se ponavadi uporablja v 4 bay NASu? In ali obstaja kakšen raid, kjer lahko začneš s 2 diskoma in potem dodajaš do 4, ko budget dovoljuje?

Obstajajo, ampak tukaj ne gre za tip RAID-a (0, 1, 5, 6, itd.), ampak za implementacijo upravljanja z diski. MDADM npr. omogoča kar nekaj igranja z diski kakor sem bral, pri ZFS-u si pa ZELO omejen. Gre torej bolj za specifiko izbranega sistema NASa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

d0rK ::

A je kdo kje zasledil kakšen dober deal za tisti 20tb toshiba disk? Trenutno od prodajalcev na geizhals, ki pošiljajo k nam, pride stvar cca 335e..

Ce je slucajno kje ceneje.

PrimozR ::

d0rK ::

Za prvega mi kaže ceno 324 + 19 poštnine. Drugi z mailboxom je pa verjetno par eur cenejsi. Ampak ko ne vem v kakšni embalazi bodo poslal ta disk, da ne bi slucajno v cem ogromnem in bi pol mailbox zaradi velikosti kartona dražje zaračunaval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Vesoljc ::

d0rK je izjavil:

Za prvega mi kaže ceno 324 + 19 poštnine. Drugi z mailboxom je pa verjetno par eur cenejsi. Ampak ko ne vem v kakšni embalazi bodo poslal ta disk, da ne bi slucajno v cem ogromnem in bi pol mailbox zaradi velikosti kartona dražje zaračunaval.


poglej cenik od mailbox-a
https://www.mailboxde.com/shipping-calc...
velikost skatle nima vpliva (ista cena za 10x10x10 kot za 50x50x50), teza ima vpliv
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

PrimozR ::

d0rK je izjavil:

Za prvega mi kaže ceno 324 + 19 poštnine. Drugi z mailboxom je pa verjetno par eur cenejsi. Ampak ko ne vem v kakšni embalazi bodo poslal ta disk, da ne bi slucajno v cem ogromnem in bi pol mailbox zaradi velikosti kartona dražje zaračunaval.

Ko sem linkal, je bil ~315 €. Za Mailbox več kot 20 € ne boš dal, torej z enim diskom pokriješ.

RockyS ::

Gledam Synology ds923+ in dva diska (8TB) pa me zanima ali se da raid razširiti kasneje na vse štiri diske, če bi bila potreba?

Invictus ::

Seveda se da...

Dodaš diske in rebuildaš array.

Sam ne vem, če lahko iz RAID 1 narediš RAID 5.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Ne moreš. Je treba potem na novo.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

floyd1 ::

Zanimivo, nisem vedel. Je pa to verjetno bolj za adrenalince. Z mojimi podatki se tega (najverjetneje) vseeno ne bi šel.

OrkAA ::

Glede na ta stavek, bi ti toplo priporočal, da razmisliš o svoji backup strategiji. :))

Z dobrim backupom se nič od naštetega ne zdi adrenalinsko.

xgeorgex ::

https://www.shoppster.si/p/0674479

Je zgoraj omenjeni UPS v redu za DS220+ (želim samo da se NAS normalno izklopi ko zmanjka el.)? Zraven bi priklopil še router, prenosni disk in RPi4..

Vesoljc ::

xgeorgex je izjavil:

https://www.shoppster.si/p/0674479

Je zgoraj omenjeni UPS v redu za DS220+ (želim samo da se NAS normalno izklopi ko zmanjka el.)? Zraven bi priklopil še router, prenosni disk in RPi4..


naceloma je ok.
ups-i znajo bit kr glasni. poglej kak review, ce ti je glasnost pomembna
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

klinker ::

xgeorgex je izjavil:

https://www.shoppster.si/p/0674479

Je zgoraj omenjeni UPS v redu za DS220+ (želim samo da se NAS normalno izklopi ko zmanjka el.)? Zraven bi priklopil še router, prenosni disk in RPi4..


Za Synology pa res ne rabis take hude zadeve.
Jst imam od Njoy Keen 600 USB in moj DIY NAS (SFF kistica) + ruter lagano fura 20min, nastelano drugace da se po 10min ugasne sam.
Synology pa porabi se konkretno manj od moje kistice, tako da bo zihr dovolj.

GupeM ::

Če daš gor kaj več kot samo NAS, rabiš kakšen priključek več. Recimo NAS, Raspberry PI, router, modem, jaz imam še Odroida, ... Saj bi lahko vezal na podaljšek, ampak potem nimaš safe shutdown, kjer je to potrebno. Za router in switch ni, za NAS, raspberry in Odroid pa.

Je pa res, da lahko zadevo zaznaš na enem od teh, pa potem shutdownaš ostale preko tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
««
115 / 118
»»